Bílí Tygři naopak neuspěli poprvé po sérii čtyř vítězství.

Litvínovská parta vedla 2:0 i 3:1 a domácí už jen zkorigovali výsledek. Vítězný gól si připsal útočník Josef Jícha. První tři branky padly z přesilových her.
Jisté je jedno, rivalové z regionu se v letošní sezoně v základní části nejvyšší soutěže už nepotkají.

„Věděli jsme, že potřebujeme bodovat, takže jsme chtěli dobře bránit a přecházet do rychlých protiútoků. Myslím, že jsme zápas odehráli velice dobře a hlavně s obrovským nasazením. Rozhodly přesilovky. Musím hráčům poděkovat, protože na ledě opravdu lezli po čtyřech,“ chválil svůj tým litvínovský trenér Vladimír Růžička.

Jeho kolega Patrik Augusta naopak neskrýval zklamání. „Souhlasím, že rozhodly přesilovky. Hosté proměnily dvě, my jen jednu. Měli jsme šance zvrátit zápas v početních výhodách na naši stranu, ale bohužel jsme je nevyužily,“ uvedl kouč.

„Naposledy jsme vlastně vyhráli v domácím zápase s Libercem. Potřebovali jsme získat tři body a dnes jsme si je vybojovali. Po delší době nám vyšly přesilové hry, kdy jsme vstřelili dvě branky. Ty nám velice pomohly. Druhá část už byla horší, Liberec měl hodně šancí a my jsme zbytečně propadávali. Závěrečná třetina už byl boj a kdyby měl Liberec štěstí, mohl by zápas klidně otočit,“ přiznal pro klubový web litvínovský bek Marek Hrbas.

„Zápas jsme si prohráli v přesilovkách. Věděli jsme, s čím Litvínov přijede, ničím nás nepřekvapil. O to víc nás mrzí, že jsme si zápas prohráli ve vlastních početních výhodách. Na začátku zápasu jsme měli i přesilovku čtyři na tři. S tím si prostě musíme poradit,,“ měl jasno navrátilec do liberecké sestavy Tomáš Filippi.

„Myslím, že jsme začali dobře. Na začátku jsme měli spoustu střel a příležitostí, pak jsme ale bohužel neproměnili přesilovku a naopak jsme sami dvě oslabení neubránili, což dalo tvář zbytku zápasu,“ dodala liberecká opora Jan Ordoš.

Oba kluby ze severu Čech se v úterním 38. kole představí doma – Na stadion Ivana Hlinky přijede Plzeň (hraje se 17:30), Liberec přivítá o půl hodiny později Olomouc.

V úterý se hraje:

EXTRALIGA, 38. KOLO

17:30 Mountfield HK – Pardubice
17:30 Vítkovice – Třinec
17:30 České Budějovice – Mladá Boleslav
17:30 Litvínov – Plzeň
18:00 Kladno – Zlín
18:00 Liberec – Olomouc
18:30 Sparta – Brno