Jak jinak si napravit reputaci než doma složit lídra z Vítkovic.
Litvínovští hokejisté po hluché sérii zabrali a doma sesadili nejlepší tým soutěže, když ho porazili v poměru 3:1.
Třetí a ukliďnující branku dával navrátilec do černožlutého dresu Martin Ručinský. „Už to chtělo zase bodovat,“ byl spokojený po střetnutí Martin Ručinský.

Jak jste viděl zápas s lídrem z Vítkovic?

Potřebovali jsme už vyhrát. Jestli je to jedna nula nebo dva jedna, je jedno, brali bychom cokoliv, aby byly body. Tabulka začíná být zase našlapaná. Jsem rád, že jsme dnes předvedli před svými diváky dobrý výkon. Doufám, že to tak půjde dál.

Nezklamali vás trochu Vítkovice, do dnešního večera lídr extraligy?

Nevím, my se nesnažíme nekoukat na druhá mužstva. Soustředíme se na sebe. V Litvínově, když hrajeme svou hru, máme pohyb, tak hrajeme dobře. Z toho pak vychází náš tlak a proti soupeřům se nám zde daří. Je důležité hrát ovšem naší ofenzivní hru plnou pohybu. I když Vítkovice byly první mančaft v lize, tak my dnes byli lepší a zaslouženě vyhráli.

Povedlo se vám dát branku. Co k ní říct?

Byl to gól na tři nula, takže důležitá trefa, protože jsme dostali větší klid. V některých fázích až strašně moc a přestali být aktivní. Naštěstí jsme to dokázali dohrát k bodům.

Ta vaše trefa vypadala, že jí tečoval obránce. Jak to bylo?

On mi trošku skočil puk. Nemyslím si, že by byl tečovaný. Nebylo to trefený ideálně, ale gól z toho nakonec byl (úsměv).