„Myslím, že si Třinec dneska alespoň bod zasloužil. Nám paradoxně pomohl nekvalitní led, góly v závěru byly šťastné,“ uvedl litvínovský lídr Robert Reichel.

V minulé sezoně pátý tým tabulky potvrdil formu z posledních zápasů, zejména nečekanou výhru na Spartě.

„To je pro nás strašně důležité. Myslím si, že nám pomůže, že jsme výhru ze Sparty potvrdili,“ potvrdil litvínovský útočník Viktor Hübl.

Litvínov rychle po trefě Trávníčka vedl, ale hosté brankami Peterka a Melichárka ještě do konce první třetiny vývoj střetnutí otočili ve svůj prospěch.

V polovině utkání Reichel srovnal, avšak pravé drama přišlo až ve třetí třetině a zejména na jejím konci.

Třinec dostal v 52. minutě do vedení Martynek, ale ani to domácí partu nesrazilo.

Čas 58:20 a vůdce Reichel opět srovnal. A neskutečné se stalo faktem. Za dalších deset vteřin Litvínov stav dokonale otočil a bylo rozhodnuto. Vhazování, Punčochář přihrával Hüblovi a ten upravil na konečných 4:3! „Musím přiznat, že hrál soupeř dobře,“ přiznal hrdina večera a jeden z nejlepších hráčů zápasu, který je rád, že se mu i po přestupu z Českých Budějovic daří: „Dávám góly, ale lepší to může být vždy.“

Litvínov počtvrté v letošní sezoně doma bodoval.