Čeká vás Slavia. To není zrovna příjemný soupeř na rozjezd, co?

Máme jediný cíl – uspět proti každému. Bude to těžké, ale hra se v posledních dvou týdnech zlepšila, i když to výsledkově nebylo ono.

Právě na základě výsledků v přípravě – tři výhry, deset porážek – vás veřejnost odsuzuje a prorokuje vám baráž. Jak se s tím vyrovnáváte?

Pro mě to není nic nového. Chceme, abychom se dostali do play off. To je náš cíl.

Nebudou Litvínovu chybět zkušenosti vás, Šlégra či Pilaře?

Ty hráče těžko nahradíte. Je to nová éra a jsou tady jiní hráči, kteří prošli reprezentací a dneska musí mužstvo táhnout. Na nich to všechno bude. Máme dva kvalitní gólmany, což je další důležitá věc. Teď to akorát skloubit.

Jedinou útočnou posilou je v Litvínově hostující Kracík. Bude důstojnou náhradou za vás?

V jednom utkání, které za nás odehrál, se jevil výborně. Druhá lajna se s ním zvedla, tak věřím, že nám pomůže. I jeho příprava v Plzni nebyla špatná, měl 2+6. Důležité je, že chce u nás hrát a bojovat za Litvínov. Když bude pokračovat v tom, co předváděl v přípravě, tak věřím, že bude pro naše mužstvo platný.

Teď k vaší nové roli – stačil jste si přes léto trenéřinu pořádně osahat?

Hodně jsem se té nové práci přiblížil. Jako hráč jsem hokej úplně vypustil, na led chodím jen jako trenér. Chci, aby to tak bylo.

Jak moc náročný byl ten rychlý přerod z hráče na trenéra?

Není to jednoduché. S tréninky problém nebyl, spíš to koučování. Hokej je strašně rychlý, musíte sledovat hru a pak hráčům některé věci vytknout. Musíte mít přehled i o střídání a takových věcech, musíte umět reagovat. Tohle je pro mě nové. Myslím si, že ty přípravné zápasy mi v tom pomohly. Dneska už vím, jak se pohybovat, jak to sledovat a co říkat. Jsem na začátku a teprve se ukáže, jestli budu dobrý nebo špatný trenér. Může se stát, že to nepůjde a budu muset skončit. Ale mužstvo je fyzicky připraveno výborně a jde jen o to, aby hrálo a vyhrávali jsme. Pokud se to podaří, tak možná budou někteří překvapeni.

Jaký jste trenér? Ras nebo spíš kliďas?

Já si myslím, že jsem hodnej. Samozřejmě, když se nedaří, tak se musí zvýšit hlas, ale to jsem dělal i před tím. S tím problém nemám. Teď jsem v jiné situaci, v roli trenéra, tak na to koukám trochu jinak. Ale když je potřeba, tak se dokážu rozčílit.

Jako trenér jste poprvé musel řešit konflikt s hráčem Faithem, který se u vás neprosadil a pak tvrdil, že je to kvůli vám, že jste si na něj zasedl…

Ono je těžké, když skončíte v klubu po šesti zápasech. Já s Jirkou Kučerou jsme mu individuálně vysvětlili, v čem vidíme jeho nedostatky. On si to možná přehodnotil trošku jinak. Když se podívám na ty jeho zápasy, tak aby hrál v prvních dvou pětkách, na to prostě neměl. Abychom měli cizince ve čtvrté lajně, to si myslím, že je nesmysl. I z toho důvodu jsme se rozhodli ukončit jeho angažmá. Život jde dál. Že se do mě obul, to je jeho rozhodnutí. Já si za svým stanoviskem stojím a pokud něco někomu vytknu a ten hráč řekne, že končí, tak je něco špatně. Asi na to nebyl zvyklý ze Slovenska. Já ale nechci hráče, kteří nebudou pracovat a mně se zdálo, že jeho výkony nebyly takové, aby u nás mohl hrát.