Pro fanoušky českého hokeje je to výborná zpráva: útočník Robert Reichel i bek Jiří Šlégr budou pokračovat v kariéře. HC Litvínov chtějí opět dotáhnout do play off extraligy.

„Reichel s námi dnes trénoval, Šlégr má individuální plán, ale jsem rád, že s ním můžeme pro další sezonu počítat,“ uvedl po zahajovacím tréninku na novou sezonu litvínovský trenér Jaroslav Hübl.

Obě zanedlouho sedmatřicetileté ikony litvínovského klubu zvažovaly ukončení skvostné kariéry. Šlégr kvůli potížím se zády, Reichel vykonává v severočeské hokejové baště i funkci sportovního manažera.

Vedení klubu po příjemném pátém místě v uplynulé sezoně žádné zemětřesení v kádru nechystá. „Nejsem zastáncem žádných velkých rošád nebo revolucí,“ řekl šéf litvínovského klubu Václav Hořejší.

Třebaže určité hráčské přesuny na pořadu dne budou, vedení klubu se podaří udržet všechny opory.

„Kostra týmy zůstane pohromadě. Určité věci se řeší, jiné přijdou ještě na pořad. Ale hokejisty, kteří odejdou, nahradíme. Musíme mít široký kádr,“ prohlásil Hübl.

Na prvním srazu se hlásil i reprezentační útočník Peter Janský.

Zdravotní potíže má jen obránce Ondřej Poživil a útočník Martin Jenáček. První doléčuje zraněné vazy, druhý marodí s chřipkou. Naopak se zapojilo několik juniorů.

Litvínov vsadil na stejný model „suché“ přípravy jako před rokem. Náplň bude obvyklá: běh, posilovna, tělocvična, tenis.

VLASTIMIL NOVOTNÝ