Talentovaný Lukeš za zaskvěl čtyřmi body za dva góly a dvě nahrávky, veterán Reichel si připsal ještě o asistenci víc.

První se přihlásili o slovo hosté, když se poosmé za sebou gólově prosadil Sýkora. Pak už ale začala úřadovat první úderná formace, po dvou gólech Lukeše a Reichela vedl Litvínov ve 44. minutě 4:1. V 57. minutě to bylo už 6:1! Legendární gólman Hašek v tu chvíli musel být rád, že chytá náhradník Růžička. V posledních třech minutách Pardubice třemi góly už jen skóre kosmeticky upravily.

„Do 58. minuty jsme hráli velmi dobře. Zápas jsme na konci zkazili, příležitost dostali mladí hráči, ale neodvedli co měli. Na druhou stranu tři body jsou nejdůležitější,“ měla smíšené pocity jedna z litvínovských hvězd večera Robert Reichel. „Teď bychom potřebovali šňůru výher.“

Východočeši po utkání zpytovali svědomí. „Prohráli jsme si to sami špatným výkonem ve druhé třetině. Překvapilo nás, že Litvínov, který normálně neproměňuje přesilovky, tak proti nám zužitkoval hned čtyři,“ kroutil hlavou Petr Čáslava.

Kapitán a sportovní manažer Litvínova Reichel si pochvaluje, že s příchodem beka Karla Pilaře ze Sparty se hra mužstva zlepšila. „Zapadlo to tak, jak mělo. Začíná se nám dařit proměňovat přesilové hry. Karel má smlouvu na měsíc s opcí do konce sezony a je pravděpodobné, že toho využijeme,“ avizoval Reichel.

Zdeněk Koza, Pavel Mikeš