Kometa se v tabulce sune stále výš. Brněnští hokejisté po včerejší snadné výhře 4:1 nad Litvínovem v extralize poskočili na druhou příčku a na vedoucí Třinec jim schází jen bod. Navíc si mohou libovat, že se z gólového spánku probrala první formace a zařídila tři branky. Dopita s Hubáčkem zaznamenali dvě asistence, loňský kanonýr Erat si po více než měsíci připsal gól. První branku v sezoně slavil také domácí obránce Tomáš Houdek. „Letos jsem měl spoustu gólových šancí a ne a ne se trefit. Kluci se mi už smáli, takže jsem rád, že mám čekání za sebou,“ usmíval se brněnský zadák.

Kometa si užívá předvánoční pohodu. Přestože ji brzdí zranění i únava, stále vítězí. I včera se mohla spolehnout na dvojici bombarďáků Hruška-Kvapil. Ti jako by v posledních bitvách čekali na 58. minutu. Jako přes kopírák se v ní prosadili na Slavii, v Mladé Boleslavi, i včera proti Litvínovu. „Jo, teď si branky schováváme nakonec. Je těžší se prosadit. Soupeři si Marka (Kvapila) hodně hledí,“ povídal Radim Hruška.

Jeho dvorní nahrávač už bodoval pojedenácté v řadě. „Nevím, jestli jsem někdy zažil takovou sérii bodů. Hraje se mi výborně,“ usmíval se Kvapil.

Za modrobílé se však tentokrát trefovala hlavně první formace. „Jsme rádi, že Dopiho lajna zahrála a podali jsme kolektivní výkon,“ těšilo domácího kouče Vladimíra Jeřábka. „Kluci se zvednou. Hrají výborně každý zápas, stejně jako lajna Ivana Humla. Jen jim chybělo trošku štěstí. Máme tři výborné útoky, strach nemám,“ dodával Hruška.

Litvínov sice v minulém kole přemohl silné Vítkovice, v Rondu se ale moc nepředvedl. Kromě úvodních dvou minut se většinu zápasu jen bránil. Krátce před druhou pauzou domácí vedli po Houdkově bombě už 3:0 a sebevědomě kráčeli za výhrou. „Když jsme ve třetí třetině snížili a mohli jsme ještě se zápasem něco udělat, nechali jsme se asi čtyřikrát vyloučit. Zápas se nám vůbec nepovedl,“ zlobil se litvínovský asistent Jiří Kučera.

Do reprezentační pauzy zbývají dva zápasy a hokejisté Komety už mohou psát Ježíškovi o první místo. „To já vůbec neřeším. Ještě nemám koupený ani strom, takže nevím, co si pod něj budu dávat,“ povídal Jeřábek v dobrém rozmaru. A hráči na něm nejspíš budou žádat tatarský biftek, který jim slíbil za vítězství nad svým mateřským klubem.