Čím to, že pod Krušnými horami se Janusovi tak skvěle dýchá? „Je tady klid a skvělí fanoušci,“ nabízí gólman vysvětlení.

Máte šestou výhru, ke které jste přispěl povedeným výkonem. Jaký to byl zápas?
Výhra je zásluhou celého týmu. V první třetině jsme dobře nehráli, věděli jsme, že na takového soupeře to stačit nebude. Olomouc se snažila zakončovat každý svůj útok, pokaždé když se dostala k nám do třetiny, tak střílela. Dělali nám vzadu problémy. Jsem rád, že jsme to výborným výkonem zvládli, blokovali jsme střely, lidé nám pomohli, povzbuzovali nás. Pro fanoušky to asi nebyl hezký hokej, jen 2:1, ale důležité jsou tři body a ty jsou doma.

Jak se vám líbí na čele tabulky?
Já se osobně na tabulku nekoukám (úsměv). Naštěstí body sbíráme, výhry přibývají, budeme se to snažit natáhnout na co nejdelší šňůru. Musíme se teď připravit na další těžký víkend, pár hráčů se nám zranilo, tak se musíme dát zase do kupy.

Jak vy si užíváte návrat do Litvínova? Začátek vám vychází, vy jste jasná jednička.
Tohle musím hodnotit jen pozitivně. Je velmi příjemné přijít v neděli po zápase domů s pocitem, že jsme vyhráli a jsme na čele tabulky. Jeden den si oddechnu a v úterý zase tvrdě do práce, abychom to mohli ladit na další víkend. Já si to tady ale užívám a doufám, že to tak bude i pokračovat.

Je to i o to sladší, že loni jste toho moc neodchytal?
Loni to byla hodně těžká sezona na psychiku, ale i to k tomu hokeji patří. Jsem opravdu rád, že jsem se vrátil do Litvínova a dostal důvěru. Zatím se daří celému týmu a já si toho vážím. Očekávání byla po minulé nepodařené sezoně, že se asi bude trošku víc vyhrát a myslím, že jsme trenéry zatím mile překvapili.

Čím to, že spojení Litvínov - Janus, tak funguje?
Nevím, je tady takový klid (smích). Ale ne, fanoušci jsou tady neskuteční. Vždyť skvělí byli v Karlových Varech a dneska s Olomoucí zase. Oni neskutečně povzbuzují, já si to užívám a kluci tu energii taky na ledě cítí.

Ale betony zatím nemáte moc do litvínovských barev.
(úsměv). V pondělí budou nové, přijde nová výstroj. Včas jsem napsal Ježíškovi (smích), aby to brzy poslal. Jsem rád, že přijdou nové, budu asi čekat na poště. Novou výstroj si osahám v tréninku, s tou starou už to nejde, je hodně měkká. Novou už potřebuji opravdu hodně. Ta stará vyhrála šest zápasů, tak si ji schovám, abych ji měl stále u sebe (úsměv).