Marodkou zdecimovaný Litvínov v prvním zápase předkola play – off doma porazil Plzeň. Litvínovu chybělo hned deset hráčů, přesto už po 28 vteřinách hry šel do vedení z hole Černého. Do konce třetiny se domácí dokázali prosadit ještě jednou a odskočit favorizovanému soupeři o dvě branky.

V prostřední periodě se hosté vrátili do hry Vostřákem, ale váhy vzpětí převážil na litvínovskou stranu Lukeš. Závěrečné dějství opět skončilo nerozhodně 1:1 a vedení v sérii hrané na tři vítězná utkání se tak ujal Litvínov.

„Nezvládli jsme to. Dělali jsme chyby, tak nemůžeme myslet na vítězství,“ řekl po zápase plzeňský střelec Pavel Vostřák.

„Pořád je to jen první krok. Hraje se na tři vítězná utkání a Plzeň je silný soupeř. Musíme se přichystat na další zápas,“ vyjádřil se domácí kapitán Roman Vopat. Další střetnutí se hraje ve čtvrtek 24. února od 17.40 hodin.

Litvínov – Plzeň 4:2 stav série: 1:0

Třetiny: 2:0, 1:1, 1:1

Muž zápasu: Černý

Litvínov: Volke (Brzobohatý) – Švarný, Gula, Jareš, Stříteský, Skuhrovec, Kubát, Martinka – Jánský, Lukeš - Černý, Vopat, Trávníček – Rindoš, Heinisch, Maxa – Majdan, Gerhát – Kafan, Zavřel. Trenér:V. Kýhos.

Plzeň: Horčička (Salfický) - Jeřábek, Hanzlík, St. Pierre, Modrý, Benák, Frolo, Dresler - Vostřák, Straka, Vlasák - Stránský, Kovář, Heřman - Lammers, Slaney, Johnson - Rachůnek, Plášek, Dvořák - Petruška. Trenér: M. Jelínek.

Branky a nahrávky: 1. Černý (Vopat), 11. Stříteský (Jánský), 40. Lukeš (Švarný, Jánský), 55. Černý (Jareš) – 38. Vostřák (Straka), 42. Vlasák. Rozhodčí: Fraňo, Jeřábek - Bláha, Kostka. Vyloučení: 8:8. Využití: 2:1. Diváci: 5 745.