Piráti v neděli vyhráli v Litvínově v posledním severočeském derby sezony 3:1 a na ledě Vervy tak uspěli i ve třetím utkání extraligové sezony. Gól a asistenci zaznamenal útočník Šťovíček. Další branky přidali Skokan a Knot. V derby se představil poprvé v extralize od začátku teprve osmnáctiletý juniorský gólman Pavlát, kterého připravil o čisté konto až 36 sekund před koncem Mikúš.

„To víte, že už jsem pomalu myslel na čisté konto, ale bohužel se nestalo. Na druhou stranu jsem ušetřil peníze do kasy, takže možná i dobrý. Ale vážně, raději bych odcházel ze zápasu s nulou,“ přiznal chomutovský hrdina Dominik Pavlát.

Pro Litvínov to byl předposlední šance, jak se naladit na baráž. „Sice říkáte, že v zápase o nic nejde, ale není to tak úplně pravda. Jde o pohodu do hlav, pohodu do hokejek, kterou potřebujeme získat do bojů v baráži. Je to také o tom získat sebevědomí,“ mrzela dalšího porážka asistenta trenéra Darka Stránského.

„Z naší strany to bylo špatné, nebylo tam nic. V pátek nás čeká ještě poslední zápas v Boleslavi a tam máme ještě šanci se nějak nabušit do baráže. Snad se nám to povede,“ doufal útočník Juraj Mikúš.

HC Verva Litvínov - Piráti Chomutov 1:3 (0:1, 0:2, 1:0)

Branky a nahrávky: 60. J. Mikúš (Trávníček, Šesták) - 9. Skokan (Vantuch, Valach), 26. Knot (Smejkal, Šťovíček), 35. Šťovíček (Koblasa, Valach). Rozhodčí: Pavlovič, Pražák - Flegl, Zíka. Vyloučení: 5:1, navíc Havel (Chomutov) 10 min. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 1 826.

Litvínov: Petrásek - Sörvik, Iberer, Čutta, Baránek, Gula, Šesták, L. Doudera - Jícha, V. Hübl, F. Lukeš - Marek Růžička, Řehoř, Trávníček - M. Hanzl, Válek, Jurčík - J. Černý, J. Mikúš, Matoušek. Trenéři: Šlégr, Weissmann, Skuhrovec a D. Stránský.

Chomutov: Pavlát - Knot, Dietz, Valach, Trefný, Grman, Mrázek, L. Chalupa - Vondrka, V. Růžička ml., Sklenář - Skokan, Vantuch, Poletín - Havel, Smejkal, Lauko - Hlava, Štovíček, Koblasa. Trenéři: V. Růžička st., J. Šťastný a Martínek.