Litvínovská Verva je sice o deset pater výš než Energie, přesto má stále o co hrát. Pokud vyválčí alespoň bod, definitivně si zajistí účast ve vyřazovacích bojích. 76 bodů totiž na desítku zatím vždycky stačilo. V KV areně to ale bude mít složité. Západočeši z posledních sedmi domácích zápasů nebodovali jen jednou a právě doma si nemohou dovolit ztrácet. Na předkolo jim chybí dvě místa a dva body.

Litvínov? Ten po pěti výhrách v řadě odjel s debaklem 1:7 ze Sparty, na nějž však nechal rychle zapomenout domácí výhrou 6:2 s Pardubicemi.

„Ve Varech to pro nás bude další zajímavý a hodně těžký test, na který se těšíme. Domácí hrají o desítku a doma, kde sbírají většinu bodů, jsou třetím nejlepším týmem celé soutěže," podotkl asistent trenéra Miloslav Hořava. Chybí Sklenička, Piroš, Šlégr a s naraženou kostrčí z posledního duelu i střelec Jánský.

Karlovy Vary nechtějí ztratit kontakt a proto si přejí vyhrát. „Už první utkání v sezoně ukázalo, jak na tom Litvínov letos bude. Prohráli jsme tam 0:5. V dalších utkáních jsme měli s nimi sice potíže, ale zápasy byly vyrovnané," řekl asistent trenéra Jaromír Kverka.

„Dopředu hrají výborně. Pokud se podíváme na kanadské bodování soutěže, v první dvacítce najdeme několik jejich hráčů. Slabší jsou při hře dozadu, ale to jen podle čísel. Navíc Pavel Francouz je aktuálně nejlepší brankář celé soutěže," doplnil Kverka. Páteční duel startuje na západě Čech v 18.00 hodin.