Mostečané před poslední dvacetiminutovkou vedli doma 4:3. Jenže přesně 41 vteřin od prvního buly poslední periody Pražané srovnali z hokejky Mrni. Definitivně pak pohřbil naděje Mosteckých Lvů na bodový zisk v 58. minutě Petr Poppel, který vstřelil rozhodující branku.

Most ještě mohl pokusit hru zdramatizovat, když necelé dvě minuty před závěrečným hvizdem dostal přesilovku, odvolal brankáře a bušil do hostů v šesti. Teč Vítězslava Nedrdy šla ale mimo tři tyče a hosté hubený náskok už ubránili.

Mostečtí Lvi v domácím střetnutí s Letci z Letňan.Mostečtí Lvi v domácím střetnutí s Letci z Letňan.Zdroj: Tomáš Urban

„Je to škoda, dostali jsme takové smolné góly. Poslední gól, tři hráči šli střídat. To v takové situaci prostě nejde. Padesát osm minut si myslím, že jsme hráli parádní zápas, bohužel nemáme ani bod,“ řekl mostecký kouč Petr Rosol.

Mostečtí Lvi - Letci Letňany 4:5 (2:1, 2:2, 0:2)

Branky a nahrávky: 1. Písařík (Havlůj), 14. Písařík (Rykl, J. Procházka), 22. Mical (Böhm), 23. Jindra (Nedrda) – 17. Háva (Ducháč, Jobánek), 23. Š. Turek (L. Chalupa, Labuzík), 27. Š. Turek (Korčák), 51. Mrňa (Kysela, D. Němeček), 58. Poppel (Korčák).

Mostečtí Lvi: Hosnedl (Kovařík) – Rykl, Havlůj, Šoustek, Hocelík, Havlík, Steinocher – Berčík, Písařík, J. Procházka – Jindra, Řehoř, Mical – Buberl, Böhm, Nedrda. Trenér: Vladimír Kýhos.

HC Letci Letňany: Nečas (23. J. Němeček) – L. Chalupa, Z. Fiala, D. Němeček, Hamšík, Drtina, Gurjevskij, Háva – Mrňa, Labuzík, Kysela – Š. Turek, Korčák, Poppel – Poul, Mácha, Theimer – Jobánek, Vacín, Ducháč. Trenér: Jaroslav Nedvěd.