Zatímco v posledních sezonách nasával extraligou atmosféru jen po troškách, letošní ročník nejvyšší české hokejové soutěže si bude užívat plnými doušky.
Třicetiletý obránce David Pojkar stráví celou nadcházející sezonu v dresu Litvínova, kam byl uvolněn na hostování z prvoligového Ústí nad Labem. „Poslední čtyři roky jsem strávil v první lize. Jsem rád, že si zase zahraju extraligu,“ těší se na návrat na výsluní odchovanec Slavie, se kterou získal mistrovský titul. Ve své sbírce má i zlato ze světového šampionátu juniorů.

Chápu, že máte z návratu do extraligy radost. Ale co na to říkají vaši kamarádi v Ústí? Nedobírají si vás kvůli tomu, že jste je po neúspěšném pokusu o postup přes baráž nechal napospas a odešel jste si hrát nejvyšší soutěž jinam?
To vůbec ne. Stejně do Ústí asi budu mít střídavé starty, takže se tam ukážu a pomůžu jim (úsměv).

Jak se váš přesun mezi severočeskými kluby vůbec zrodil?
Po sezoně mě oslovil manažer a pak se to nějak dohodlo s Ústím. Jsem za to rád. Koukám, že je tu spoustu hráčů (na prvním srazu Litvínova na ledě se sešlo přes třicet hokejistů – pozn. red.), já už nějaké zkušenosti mám, ale o místo v kádru se musím poprat, stejně jako každý jiný hráč.

V minulé sezoně jste Litvínovu pomohl ve čtyřech zápasech a dokonce jste si připsal jeden gól, takže jste se osvědčil. Myslíte si, že vám právě tahle epizodka pomohla v získání nového angažmá?
Je to možné. Ale nevím, v tomhle jsem se nešťoural. Beru to tak, jak to je.

Cítíte nostalgii, že se vracíte do vysněné extraligy?
Vůbec ne. Jen jsem rád, že si zase zahraju extraligu. Od nějakých dvaceti let jsem byl ve Slavii a v pětadvaceti mě poslali do Ústí, kde jsem byl až do teď. Čtyři roky jsem hrál první ligu, takže to bude něco jiného.

Jste taky rád, že konečně nezažijete nervózní boje v baráži o extraligu, jak tomu bývalo v Ústí zvykem?
No, to doufám… I když by bylo dobré, kdybych si ji zahrál opět s Ústím, to by nebylo špatné (úsměv).

Že si baráž zahrajete za Litvínov, to asi nehrozí, co?
Hrát baráž s Litvínovem, to by bylo strašný! Super by bylo zahrát si play off.