Jak derby dopadlo? Vyhrál Litvínov 4:1, když po poločase ztrácel 0:1, ale po obrátce stran zabral a jasně zvítězil. Za Chomutov se prosadil Lauko, za Vervu Jurčík, Zeman, Koblasa a Stehlík.

Fotbalové derby mezi chomutovskými Piráty a litvínovskou Vervou.Fotbalové derby mezi chomutovskými Piráty a litvínovskou Vervou.Zdroj: Kateřina Kundertová

Jak už chomutovský klub avizoval, na rozdíl od dvanáct měsíců starého klání ve Spořicích bylo pro odvetu stanoveno minimální vstupné 50 korun s tím, že dobrovolnosti se meze nekladly. Při oznámení fotbalové odvety s Vervou klub deklaroval, že výtěžek akce se rovným dílem rozdělí mezi nadační fond a mládežnické týmy 1. SK Jirkov, jenž na hřišti v Březenci působí. Kromě vstupného se prodávaly také vyřazené mládežnické dresy, či diváci a fanoušci mohli přispět přes QR kód na komentovaném online streamu ze zápasu.

Zlatým hřebem byla po skončení zápasu dražba hokejky, kterou věnoval útočník Toronto Maple Leafs a pirátský odchovanec David Kämpf. „Moc si toho gesta vážíme,“ poděkoval na dálku člen správní rady nadačního fondu Roman Jüngling.

Libor Kult, Václav Veverka