První třetina dlouho byla vyrovnaná a na ledě nebylo lepšího týmu. Vše ale změnil samotný závěr úvodního dějství, kdy Lukáš Sedlák šel na trestnou lavici a Liam Kirk využil přesilovou hru.

Roman Will ale ve druhé třetině zavřel betony a domácí Vervě už nedovolil skórovat. Po necelých čtyřech minutách rozvlnil síť Richard Pánik, který zakončil po přihrávce Lukáše Sedláka do téměř odkryté klece. Třetí trefa zápasu taktéž patřila pardubickým hokejkám. O dvoubrankové vedení se postaral asistent na první gól Dynama, Lukáš Sedlák.

Ve třetí třetině zazářili především oba brankáři. Na jedné straně Roman Will, který deptal litvínovské útočníky až neuvěřitelnými zákroky. Hned několikrát byl totiž blízko ke srovnání například Kirk či David Kaše.

Obrana Dynama i se svým strážcem svatyně ale udrželi vedení a v samotném závěru přidali ještě pojišťující trefu, z hokejky Richarda Pánika, do odkryté klece a z Litvínova tak vezou Pardubice vítězství 3:1.

"Jsme rádi, že jsme tady dokázali vyhrát, protože odsud se nenesou body vůbec snadno," usmíval se kouč Marek Zadina.

„Myslím, že Marek Zadina řekl to nejzásadnější. My jsme předvedli v první a třetí třetině velmi dobrý výkon proti favoritovi soutěže. Mrzí mě naše ztráty ve středním pásmu ve druhé třetině, které překlopily utkání na stranu soupeře. Potom už bylo velice těžké se přes fyzicky velký, urostlý a defenzivně silný tým prodírat. Bylo to složité, ač jsme si nějaké situace vytvořili. V první i poslední třetině byly dva samostatné úniky. Prohráli jsme, ale troufám si říct, že se vztyčenou hlavou," přidal svůj pohled domácí trenér Karel Mlejnek.

Litvínov - Pardubice 1:3 (1:0, 0:2, 0:1)

Branky a nahrávky: 20. Kirk (Jaks) – 24. Pánik (Sedlák, Kolář), 32. Sedlák (Vála, Hyka), 60. Pánik.

HC VERVA Litvínov: M. Tomek (Zajíček) – Zeman, Baránek, Jaks, Zile, Demel (A), Czuczman, Šalda – Havelka, Jurčík, Zygmunt – O. Kaše (C), D. Kaše (A), Hlava – Abdul, Kirk, Urban – Koblasa, Gut, Kudrna. Trenér: Karel Mlejnek.

HC Dynamo Pardubice: Will (Klouček) – Čerešňák, D. Musil, Košťálek, T. Dvořák, Hájek, Kolář, Vála – Hyka, Sedlák (C), Pánik – Radil, Zohorna (A), R. Kousal – Herčík, A. Musil, Paulovič – Říčka, Poulíček (A), Mandát. Trenér: Marek Zadina.