Celé hokejové odpoledne odstartovalo už předzápasovou autogramiádou na blízkém fotbalovém hřišti, kam dorazily stovky lidí. Jejich cílem byla především česká hokejová star David Pastrňák. Pořadatelé měli co dělat, aby natěšené fanoušky udrželi na uzdě, jak se na forvarda Bostonu těšili.

Ten už při nástupu na led sklidil největší potlesk. Aby ne. Pastrňák má za sebou v nablýskané NHL parádní sezonu, ve které ve dvaaosmdesáti zápasech základní části nasbíral 113 bodů za 61 branek a 52 asistencí, v sedmi zápasech play off pak přidal dalších pět gólů. Nicméně na litvínovském zimáku musel skousnout porážku. Jeho tým Legend podlehl domácímu výběru těsně 8:9.

David Pastrňák v obležení novinářů.David Pastrňák v obležení novinářů.Zdroj: Deník/Václav Veverka

„Bylo super si zahrát v Česku. Děkuji lidem na litvínovském zimáku jakou tady udělali atmosféru. Já si to užil, jen škoda, že jsme to na konci nedotáhli k vyrovnání,“ usmíval se po zápase David Pastrňák.

Střetnutí se rozjíždělo opatrně, ve třetí třetině už ale bylo hodně svižné. „Ze začátku bylo těžké rozpoznat, jakým tempem se bude hrát, ale jak se zápas schyloval ke konci, tak se přidávalo, přidávalo a mělo to pořádný spád,“ smál se Filip Zadina, nová akvizice San Jose Sharks v NHL, kde se potká s krajanem Janem Ruttou, který v Litvínově nastoupil proti němu za litvínovský výběr.

Hokejisté také chtěli celou akcí vzdát hold Petrovi Klímovi, který nečekaně zemřel letos v květnu. Na ledě se proháněli i Klímovi synové Kevin a Kelly. Nechyběl samozřejmě ani rodinný tandem Robert – Reichel a Kristian Reichelovi, kteří si vzali do formace Žigmunda Pálffyho.

Celá akce měla charitativní podtext. Polovina výtěžku poputuje do litvínovské mládeže, druhou polovinu dostane Nadace České filharmonie. 

Autogramiáda hokejistů před exhibičním zápasem v Litvínově.
FOTO, VIDEO: Šílenství v Litvínově kolem Pastrňáka a spol. Pro podpis šly davy

Tým Litvínov - Tým Legend 9:8 (2:2, 2:2, 5:4)

Branky: 10. Pálffy, 18. Myšák, 28. Rutta, 37. F. Lukeš, 48. O. Kaše, 49. Kämpf, 51. R. Reichel, 54. Duda, 54. Lauko - 21. a 57. Tlustý, 22. a 59. F. Zadina, 16. Bednář, 17. Pastrňák, 47. Kevin Klíma, 60. Nečas.

Tým Litvínov: Neuvirth (31. J. Hübl) - Rutta, Škoula, T. Pavelka, F. Pavlík, Ščotka, Nikolov - Pálffy, R. Reichel, K. Reichel, Duda, O. Kaše, Petružálek, Lauko, Kämpf, Myšák, F. Lukeš, V. Hübl, I. Hašek, Kubát. Trenéři: Martin Ručinský a Jiří Šlégr.

Tým Legend: Pavelec (21. P. Čech) - Hronek, Krajíček, L. Procházka, J. Nedvěd, Hlaváč - Pastrňák, Kevin Klíma, Kelly Klíma, Bednář, Eliáš, Nečas, Zadina, Výborný, Hlinka, Tlustý, Šmicer. Trenéři: Jakub Voráček a Slavomír Lener.