„Jsme rádi za dva body. Očekávali jsme těžký zápas, jelikož soupeř má hodně hráčů, kteří jsou silní na kotouči a jsou dobří v osobních soubojích. Těžko se proti nic prosazuje. Byli jsme rádi za vedení 3:1, ale bohužel jsme ho nedokázali udržet. Polevili jsme ve druhé třetině a soupeř srovnal. Zaplať pán Bůh, že jsme se dokázali zkoncentrovat na třetí třetinu. Snažili jsme se ji odehrát jednodušeji a bez chyb. Doufali jsme, že budeme schopni dát nějaký gól, což se podařilo v prodloužení," hodnotil litvínovský kouč David Kočí.

"Měli jsme dobrý začátek, pak přišla pětiminutová fáze, ve které byly individuální chyby a inkasovali jsme tři branky," kroutil hlavou hostující Ladislav Čihák a šel dál: "Paradoxně nám vyšla druhá třetina, které nám moc nejdou. Snažili jsme se soupeře zatlačit, což se nám podařilo.Vstřelili jsme dva góly. Na můj vkus byla třetí třetina z obou stran dost opatrná. Nikdo nechtěl udělat chybu. My jsme udělali chybu v prodloužení a bohužel jsme za to byli potrestaní, a proto jsme v Litvínově uhráli jen bod. Samozřejmě s ohledem na vývoj utkání jsme za bodový zisk rádi, ale nechceme prohrávat a nechceme být smíření s porážkou. Dnešní porážka mě hodně mrzí. Vadí mi faul v prodloužení.“

Litvínov - Č. Budějovice 4:3 PP (3:1, 0:2, 0:0 - 1:0)

Branky a nahrávky: 3. Koblasa (Jícha), 4. Abdul (Kirk, O. Kaše), 5. Zile (Koblasa, Kudrna), 63. Hlava (O. Kaše) – 3. Harris (Valský), 34. Kondelík, 36. Gulaš (Kondelík). Rozhodčí: Cabák, Šindel – Frodl, Ondráček. Vyloučení: 1:4. Využití: 1:0. Střely na branku: 26:33. Diváci: 4 310.

HC VERVA Litvínov: M. Tomek – Zeman, Baránek, Jaks, Zile, Demel, Czuczman, Šalda – Koblasa, Jícha, Kudrna – O. Kaše, Kirk, Abdul – Hlava, Urban, Maštalířský – Havelka, Jurčík, Zygmunt. Trenéři: Mlejnek, Reichel a Kočí.

Banes Motor České Budějovice: Hrachovina – Pýcha, Doudera, Kachyňa, Štencel, Hovorka, Gulaši, Štich – Kubík, Kondelík, Ordoš – Gulaš, F. Přikryl, M. Beránek – Valský, Harris, D. Simon – Koláček, Toman, Chlubna. Trenéři: Čihák a Hanzlík.