Úvodním minutám zápasu rozhodně nechybělo brankové koření. Domácí poslal do vedení už ve 4. minutě Petr Krastenics 1:0. Mostecké hokejisty ale obdržená branka nijak nedeprimovala. Už o necelou minutu později se prosadil Antonín Šešina, který vyrovnal na 1:1. V 7. minutě dokázal získat Mostu Vítězslav Nedrda vedení 1:2.

O dalších 30 sekund později už byl mostecký náskok dvoubrankový, zásluhou Aleše Havlůje 1:3. Poté si střelci na obou stranách vybrali oddechový čas, takže do konce úvodní dějství už další branka nepadla. Mostečtí tak šli do kabin po zásluze se slibným vedením.

Domácí nastoupili do druhé části s nadšením a bojovností přesto střelecký půst pokračoval i ve 2. třetině. Přetrhnout ho dokázal až ve 33. minutě roudnický Štefan Kutlák, který vsítil kontaktní branku na 2:3. V poslední minutě prostřední části se domácím zásluhou Petra Sailera podařilo dokonce vyrovnat na 3:3. Most však ještě před koncem třetiny dokázal reagovat Jindřichem Růžkem, který 14 sekund před koncem opět zajistil Mostu nejtěsnější vedení 3:4.

V poslední třetině byla na domácích vidět snaha o vyrovnání. To nakonec přišlo ve 48. minutě z hole Davida Ondřeje 4:4.

Most v těchto chvílích nehrál dobře, přesto se zdálo, že utkání dotáhne alespoň do prodloužení. Jenže domácí snaha byla 21 sekund před koncem po zásluze korunována úspěchem. Domácím se podařilo zachytit nepřesné vyhození mosteckých hráčů, puk okamžitě putoval na Jiřího Jakeše, který už sám před mosteckou brankou neměl problém rozhodnout zápas 5:4.

Hosty už potom ani nespasila zoufalá power play. Mostečtí dnes na ledě soupeře selhali a po zásluze odjíždějí bez bodů.

„První třetina byla z naší strany povedená, zaslouženě jsme vedli. Od 2. třetiny to byl od některých našich hráčů nezodpovědný výkon směrem dozadu. To mě velice zklamalo. Domácí dnes předvedli nadšení a velkou dávku bojovnosti. Jejich vítězství je naprosto zasloužené,“ řekl trenér HC Most Kamil Kašťák. V sobotu 28. listopadu se HC Most představí doma, kdy od 17.30 hodin bude hostit sokolovský Baník.

(ryb)