Jednalo se o návrat s celou parádou. Jeho vyvrcholením byl v duelu 25. extraligového kola Petružálkův vyrovnávací gól na 3:3. Vyhlášený snajpr si najel na kruh, pohrál si s pukem a parádní střelou zápěstím obstřelil sparťanské obránce a překonal brankáře Staňu. Pak políbil ruku, zamířil dlaní nahoru a poslal vzdušný polibek nedávno zemřelé přítelkyni. Gól věnoval jí.

A další velký moment večera nastal deset minut před koncem, kdy se Petružálek hezky uvolnil za brankou, našel svého centra Hanzla a ten upravil na 4:3.

Dva góly pak padly v úplném závěru při power play.

Petružálek se předvedl ve formě, gól mohl dát už ve 2. minutě, avšak to sparťanský gólman Staňa jeho střelu z nájezdu vykryl betonem.

„Jsem rád, že jsem doma, ve známém prostředí. Litvínovu chci pomoci," řekl navrátilec Jakub Petružálek, jenž nastoupil na křídle druhého útoku Robina Hanzla společně s Františkem Gerhátem. "Oba kluci hráli skvěle, hrají rychlý hokej, parádně jsem si s nimi rozumněl. Jsou to dobří hráči. Zápas byl v rychlém tempu, v první třetině mě to až zaskočilo, ale pak už to bylo v pohodě," dodal Petružálek.

Jen pro připomenutí – většina jeho platu putuje na charitu. Například na dětský domov či psí útulek. Kontrakt má podepsán do konce této sezony.