Po polovině zápasu by si na Vervu nevsadil asi nikdo. Jenže chyba! Litvínovští hokejisté povstali na ledě Hradce Králové jako bájný pták Fénix. Prohrávat po třiceti minutách 0:3? Žádný problém.

Ve třicáté minutě snižoval na 1:3 kapitán Severočechů Trávníček, o sedm minut později vzal Hradec na dostřel Jánský a minutu na to srovnal Gerhát. Litvínované se dostali dokonce do vedení 4:3 opět zásluhou Jánského, ale domácí stačili ještě do šedesáté minuty srovnat. Po prodloužení se nerozhodlo a tak přišly na řadu nájezdy, ve kterých rozhodla litvínovská posila Brian Ihnačák. Asistenci si v zápase připsala i druhá nová žlutočerná akvizice – Michael Vandas. Tahouny zápasu byli kapitán Trávníček se dvěma body (1+1) a Peter Jánský (2+0).

Hradec Králové – Litvínov 4:5 SN (1:0, 2:3, 1:1 - 0:0)

Branky a nahrávky: 2. Jarůšek (Látal, Cibulskis), 24. Dragoun, 30. Vopelka (Pláněk, Dragoun), 50. Koukal (Červený, Rosandić) – 30. Trávníček (K. Pilař, L. Doudera), 37. Jánský (F. Lukeš, Sörvik), 38. Gerhát (Vandas, Trávníček), 46. Jánský (Gula, V. Hübl), rozh. náj. Ihnačák.

Hr. Králové: Rybár (J. Sedláček) – Cibulskis, Gregorc, Rosandić, Graňák, Pláněk, Vydarený – Köhler, Dragoun, Šimánek – Jaroslav Bednář, Kukumberg, Cingel – Vopelka, Koukal, Červený – Jarůšek, Miškář, Látal.

Litvínov: Petrásek (Kantor) – Sörvik, Kubát, Gula, Dietz, K. Pilař, Baránek, L. Doudera – Jánský, V. Hübl, F. Lukeš – M. Hanzl, Ihnačák, J. Černý – Vandas, Gerhát, Trávníček – Jurčík, J. Šimeček, Matoušek.