V současné době mají tedy v kádru tři skvělé brankáře, když stabilní dvojici Melichar – Brzobohatý doplnil ještě z litvínovské juniorky Tomáš Sork.

Dále Most disponuje osmi obránci (Havlůj, Panuška, Šulc, Martinec, Kuncl, Müller, Ambrož a Brožovský), odešel tedy ruský bek Fadeev, který se nedomluvil s vedením na podmínkách.

K dispozici zůstalo čtrnáct útočníků (Hruška, Vrtek, Salač, Tauš, Prorok, Šafařík, Tuomi, Baburin, Pekárik, Bíza, Nedrda, Kašťák, Böhm a Karel), tady kádr opustil ruský forvard Yakimchuk, naopak zůstal jeho krajan Baburin a také Kanaďan Tuomi, který už se dal po zdravotní stránce dohromady, vypadá to, že už se stačil i aklimatizovat.

Vedení si od něj slibuje, že bude kvalitní posilou. Tuomi už má vyřízený transfer, bude proto mužstvu HC Most k dispozici v utkání v České Lípě, Baburin nastoupí pravděpodobně až doma proti Roudnici, protože do té doby se zřejmě ještě nepodaří vyřídit jeho transfer kartu.

„Papírově to není špatně složený kádr, pokud by přišel ještě jeden kvalitní obránce, mohly by být vytvořeny podmínky k tomu, abychom se pokusili bojovat o návrat do I. ligy. Na kolik to bude realita, nám ukážou souboje, které nás ve II. lize čekají,“ dodal na závěr trenér Kašťák.

(ryb)