„Dneska jsme dostali lekci z produktivity a jak se hraje moderní hokej. První třetině nebyla z naší strany špatná, ale bohužel jsme jí 0:1 prohráli. Pak se to zvrhlo. 6:1 není vůbec dobrý výsledek,“ odfrknul si litvínovský obránce Patrik Demel. Stejně mluvil i jeho trenér Vladimír Országh. První třetinu se jeho svěřenci ještě drželi, pak se už liberecká gólová stavidla zvedla naplno.

Litvínov v derby s Libercem.
Kudlův zářez Tygra neskolil. Liberec ovládl derby s Litvínovem 6:1

„Začátek druhé třetiny ovlivnil celý zápas, dostali jsme gól z prvního střídání a dalších deset minut jsme měli šílených. Nemohli jsme se dostat ven z pásma, obránci tam byli hrozně dlouho a nemohli vystřídat. Hosté nás zavřeli a vytvořili si třígólový náskok. Pak jsme dali na 1:3 a ještě jsme tam měli nějaké šance. Soupeř nám dnes dal lekci z moderního hokeje, všechny malé věci dělal lépe,“ zhodnotil derby slovenský kouč ve službách Litvínova.

Domácím zle zatápěla elitní letka Tygrů Birner – Bulíř - Lenc. Obstarala tři branky. „Přímo jsem si na tento útok nějak nedával pozor, ale jsou to kvalitní hráči. Dávali góly v přesilovkách. Oni hráli dnes ale celkově jako tým. Tím si myslím, že zvrátili zápas ve druhé třetině na svou stranu. Musíme se z toho rychle vzpamatovat, protože v pátek nás čeká další velký zápas,“ vyhlíží páteční duel v Plzni Demel.