„Nastoupit po devatenácti denní přestávce je hrozně těžké, je to znát,“ řekl litvínovský útočník Martin Hanzl.

Krušnohrci na první extraligové body stále čekají (předtím podlehli Hradci i Třinci) a kvůli vládou nařízené pauze budou čekat ještě minimálně další dva týdny. „Uvidíme, co bude dál, nikdo to nechápe,“ řekl gólman David Honzík.

Domácí inkasovali ve vlastní přesilovce, avšak v oslabení ve třech vyrovnal už po 41 vteřinách právě Hanzl. První třetina vítěze neměla. „Chtěli jsme přežít hlavně začátek a uhrát po karanténě nějaký výsledek. Byli jsme dlouho mimo led a teď nás čeká další pauza,“ uvedl Hanzl s tím, že smutný je i pohled na prázdné tribuny.

Vítězná trefa padla v čase 22:19, kdy si smolně srazil puk do vlastní branky Patrick Kudla, autorem gólu byl Jan Buchtele. A ještě ve druhé třetině Sparta zvýšila v 38. minutě po premiérové trefě v nejvyšší soutěži Radka Jeřábka na 3:1. V závěrečné periodě Litvínov už nedokázal s výsledkem nic udělat.