Chemici přitom v první třetině nabrali dvoubrankové manko, v té prostřední ale během jedenácti minut nastříleli čtyři branky a skóre otočili. Litvínov pak v závěrečné periodě odskočil na tříbrankový rozdíl, Energie pak dokázal výsledek pouze kosmeticky upravit. Dvěma góly se blýskl litvínovský útočník Liam Kirk.

"Já si myslím, že jsme to zastavili koncem druhé třetiny. Prohrávali jsme 4:3 a šli do posledního dějství s čistou hlavou. Věřili jsme si, že tu třetinu vyhrajeme. Měli jsme tam i velké šance, ale bohužel jsme je neproměnili. Soupeř pak odskočil na 5:3 a pro nás už bylo těžké s tím něco dělat," řekl po zápase varský kapitán Jiří Černoch.

„Začali jsme slušně, potom jsme nepokryli předbrankový prostor a soupeř nám utekl na 3:0. Zpátky do zápasu nás dostaly přesilové hry, dali jsme dva góly, dotáhli se a dostali jsme se na koně. Tým ukázal charakter. Klobouk dolů za to, jak se dokázal vrátit," řekl litvínovský kouč David Kočí.

HC VERVA LITVÍNOV – HC ENERGIE KARLOVY VARY 6:4 (0:2, 4:1, 2:1)

Branky a nahrávky: 25. Kirk (Hlava), 29. Kudrna (Jurčík), 31. Koblasa (O. Kaše), 36. Kirk (Zile, O. Kaše), 47. Zygmunt (Jurčík), 50. Abdul – 9. Černoch, 12. Hladonik (Hladonik, Zetterberg), 22. Koffer (Zetterberg, Černoch), 52. Stříteský (Rachůnek). Rozhodčí: Hribik, Ondráček – Svoboda, Klouček. Vyloučení: 7:8. Využití: 2:2. Střely na branku: 39:36.
Diváci: 5 094.

HC VERVA Litvínov: Zajíček – Zeman, Zile, Demel, Baránek, Šalda, Czuczman, Kočí – O. Kaše, D. Kaše, Hlava – Abdul, Kirk, Koblasa – Kudrna, Jurčík, Maštalířský – Havelka, Gut, Zygmunt. Trenéři: Mlejnek, Reichel a Kočí.

HC Energie Karlovy Vary: Frodl – Plutnar, Pulpán, Mikyska, Stříteský, Huttula, Dlapa, Havlín – Rachůnek, Gríger, O. Procházka – Hladonik, Jiskra, O. Beránek – Koffer, Černoch, Zetterberg – Redlich, Kofroň, Bernovský. Trenéři: Bruk, Šik a Eismann.