„Ten začátek a naše oslabení rozhodly zápas. Prohrávat s Třincem 0:2 nebo 0:3 to už je těžké pak s tím něco udělat," řekl po střetnutí jediný litvínovský střelec Peter Jánský. Úvodní přesilovky Třince byly klíčové. Hosté v nich celkově udeřili třikrát. „Nepomohla nám dnes ta oslabení. Měli jsme šance na to uhrát lepší výsledek, ale bohužel dnes nám tam toho moc neprošlo přes blokující hráče," viděl litvínovský kouč Radim Rulík.

„Jsme samozřejmě rádi za tři body, zvlášť když v posledních zápasech se nám nedařilo. Že mám dnes tři body? Nehledím na to, to je spíše pro statistiky, ale někdy prostě zápas člověku vyjde, jindy je to horší," glosoval střetnutí třinecký Zbyněk Irgl, který si připsal branku a dvě asistence. V úterý Litvínov hostí doma v Lize mistrů Viennu Capitals.

HC Verva Litvínov - HC Oceláři Třinec 1:4 (0:2, 1:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 30. Jánský (Hübl, Lukeš) - 4. Irgl (Polanský), 7. Orsava (Plíhal, Irgl), 29. Klepiš (Polanský), 46. Dravecký (Irgl, Hrňa). Rozhodčí: Fraňo, R. Svoboda - Suchánek, Hynek. Vyloučení: 4:3, navíc Jurčík (Litvínov) 5 min. a do konce utkání. Využití: 0:3. Diváci: 4045.

Litvínov: Janus - Frolo, Kubát, F. Pavlík, Z. Sklenička, Gula, T. Pavelka - Jánský, Hübl, Lukeš - Martynek, R. Hanzl, Trávníček - Písařík, Gerhát, M. Hořava - I. Řehoř, Piroš, Jurčík. Trenéři: Rulík a Weissmann.

Třinec: Hrubec - Klesla, M. Doudera, Nosek, L. Doudera, Foltýn, Linhart, Adámek - Irgl, Kreps, Orsava - Klepiš, Plíhal, Svačina - Hrňa, Polanský, Rufer - Dravecký, Jašek, Chmielewski - Rákos. Trenéři: Kalous a Varaďa.