Litvínov dokázal ještě do konce třetiny snížit Koblasou, ale to bylo ze strany žlutočerných všechno. Prostřední třetina se obešla bez branek a v té poslední v krátké době Vary opět udeřily třikrát a vyhnaly brankáře Tomka z klece. Novic Klika pak už neinkasoval. Verva padla 1:6 a po třech posledních vítězstvích tak zůstala bez bodu.

"Asi nejde říct nic jiného, než že jsem spokojen. Čtyři body jsou super, ale hlavní jsou ty tři do týmové tabulky. Zážitek je to velký, ještě se mi to nestalo. Vděčím za to ale svým spoluhráčům. Hrál jsem dneska levé křídlo, které normálně nehraju. Oba kluci jsou ostřílení nároďákem a hrálo se mi s nimi parádně," usmíval se varský hrdina Vít Jiskra.

Lotyšský obránce Kristaps Zile.
Lotyš Zile si zamiloval Litvínov a pokračuje v klubu. S ním i Hlava a Czuczman

Ještě před startem Podkrušnohorského derby, jak se bitvám s Vary přezdívá, se gralulovalo ke 300. zápasu v extralize Marku Baránkovi a ke 200. Nicolasi Hlavovi. Oba zajímavé mety dosáhli v minulém zápase s Boleslaví. Celý stadionu pak postleskem uctil památku nedávno zemřelého legendárního trenéra Zdeňka Zímy, který odešel v nedožitých 89 letech.

"Nezvládnutý začátek zápasu. V sedmé minutě už jsme prohrávali 0:3, a to je těžké se vracet do zápasu," konstatoval jediný litvínovský střelec Petr Koblasa. "My jsme je v první půlce třetiny nezažítili žádnými šancemi, jejich brankář moc práce neměl. Do zádu nám to taky moc neklapalo. Když to bylo 0:3, tak už to bylo těžké," dodal Koblasa.

Litvínov - K. Vary 1:6 (1:3, 0:0, 0:3)

Branky a nahrávky: 8. Koblasa (Jaks) – 3. O. Procházka (Rachůnek), 6. Kofroň (Plutnar, Koffer), 7. O. Beránek (Jiskra), 47. O. Beránek (Černoch, Jiskra), 50. Jiskra (Rachůnek, Kofroň), 50. Jiskra (Černoch). Rozhodčí: Obadal, Vrba – Lhotský, Hnát. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:1. Střely na branku: 31:24. Diváci: 3 810.

HC VERVA Litvínov: M. Tomek (50. Klika) – Zeman, Baránek, Jaks, Zile, Demel, Czuczman, Šalda – Koblasa, Urban, Kudrna – O. Kaše, D. Kaše, Hlava – Abdul, Kirk, Šik – Havelka, Jurčík, Zygmunt. Trenéři: Mlejnek a Kočí.

HC Energie Karlovy Vary: Habal – Huttula, Plutnar, Stříteský, Rohan, Bartejs, Pulpán, Rulík – O. Procházka, Gríger, Rachůnek – O. Beránek, Černoch, Jiskra – Kružík, Hladonik, Redlich – Kofroň, R. Přikryl, Koffer. Trenéři: Bruk, Eismann a Šik.

Třetí turnaj hokejového Christmas Cupu, který se hrál na mosteckém zimáku.
Mostečtí Lvi brali ve třetím turnaji Christmas Cupu dvě stříbrné medaile