"Musím říct, že mě příjemně překvapili," vysekl jim poklonu trenér Radim Rulík. Pro Tomáš Pavelku to nebyl problém. V útoku už si to zkusil dříve. "Asi před rokem v Mostě, takže jsem věděl do čeho jdu," usmíval se Pavelka.

Skóre zápasu otevřel obránce Kubát až ve druhé třetině. Hosté srovnali z přesilové hry v poslední periodě díky Johnsonovi. Vítěznou trefu Vervy pak obstaral Robin Hanzl.

"Musím říct, že jsem měl ze zápasu trochu obavy, přece jen hrál tady lídr švédské ligy. Vítězství je skvělé, uvidíme, co to bude znamenat pro odvetu," řekl po zápase litvínovský brankář Michael Petrásek, kterého pobavil fakt, že vyhlášená Frölunda ho překonala jednou a nedávno Benátky nad Jizerou v první hokejové lize za Most třikrát. 

Pro hokejové pamětníky není střetnutí Litvínova s Frölundou novinkou. V sezoně 1996/97 hráli Chemici se Švédy v rámci Evropské hokejové ligy. Tenkrát s nimi remízovali doma 1:1, na jejich ledě podlehli 2:6. Ze současného kádru Vervy byl tenkrát v litvínovském dresu mladičký Kamil Piroš.