Verva mohla využít navrátilce po zranění Janise Jakse, Michala Guta a Ondřej Jurčíka. Byl to ovšem jiný Ondřej, kdo v prvním dějství exceloval – Ondřej Kaše, který dal dvě branky a přidal asistenci. Ondřej Jurčík se pak gólově prosadil ve druhé třetině a dal Vervě tříbrankové vedení – 5:2. Tygři se do té doby ne a ne prosadit a lepší to s nimi nebylo ani v poslední části zápasu, když Ondřej Kaše svou druhou asistencí dne pomohl ke gólové trefě Nicolasi Hlavovi.

Pak se přece jen dostalo i na hosty, když čtyři minuty před závěrečnou sirénou snižoval Šír. V samém závěru pak ještě trefil tyč prázdné branky Libereckých domácí Jindřich Abdul.

Autor jedné z českých branek Matyáš Šapovaliv.
Hororový vstup do turnaje. Dvacítka na úvod MS schytala výprask od Slovenska

„Poslední dva zápasy z mé strany spokojenost. Bylo asi vidět, že jde o zápas těsně po Vánocích a bylo tam hodně nepřenosností. Nakonec jsme rádi, že si odsud neodvezli tři body a ty zůstaly doma. Moje dva góly? Je jedno, kdo je dá, hlavně, že máme výhru a tři body,“ byl spokojený hrdina zápasu litvínovský Ondřej Kaše.

„Začátek byl pro nás fajn, jenže pak to začalo být bláznivé. Škoda no, Litvínov to bohužel pro nás zvládl po Vánocích lépe,“ mrzelo libereckého Michala Bulíře.

Trenér libereckých hokejistů Patrik Augusta při jednom z extraligových zápasů.
Ostuda. Facka od Slováků bolí, ale potřebovali jsme ji, zní z české kabiny

LITVÍNOV – LIBEREC 6:3 (4:2, 1:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 2. Abdul (Kirk, Válek), 12. O. Kaše, 13. O. Kaše (Jaks, D. Kaše), 18. D. Kaše (Koblasa, O. Kaše), 31. Jurčík (Kudrna), 55. Hlava (O. Kaše) – 2. Bulíř (Klíma, Birner), 17. Rychlovský, 56. Šír (Vlach). Rozhodčí: Sýkora, Šindel – Brejcha, Hnát. Vyloučení: 5:7. Využití: 2:0. V oslabení: 1:1. Diváci: 5 042.

Litvínov: M. Tomek – Zeman, Baránek, Jaks, Zile, Demel, Czuczman, Šalda – Koblasa, Gut, Kudrna – O. Kaše, D. Kaše, Hlava – Abdul, Kirk, Válek – Havelka, Jurčík, Urban. Trenéři: Mlejnek a Kočí.

Bílí Tygři Liberec: Pařík (31. D. Král) – McCoshen, Knot, Ivan, Melancon, Derner, Budík – Rychlovský, Filippi, Faško-Rudáš – Flynn, A. Najman, Hawryluk – Birner, Bulíř, Klíma – Vlach, Šír, Pérez. Trenéři: Pešán, Kudrna a Žabka.