Litvínovští hokejisté na domácím ledu nestačili na lídra z Liberce. Liberečtí hokejisté ovládli první třetinu jasně 4:0 a tím vlastně rozhodli o osudu utkání. Litvínov prohrával v první třetině rozdílem 0:4 podruhé v deseti dnech. Stejný příděl jim totiž připravil i mistr z Třince. Verva zvedla hlavu až v posledním dějství, kdy dala tři branky. Po minulém vítězství nad Karlovými Vary tak Litvínovští vyšli naprázdno.

„Pořád ale bylo hodně času s tím něco dělat. Ale je pravda, že prohrávat o čtyři branky je těžká situace na otáčení zápasu,“ ohlížel se domácí Radim Skuhrovec. „Pro soupeře to bylo těžké. Pro nás je vítězství povzbuzením, protože teď nás čekají tři těžké zápasy. Jsme rádi,“ zářil po střetnutí liberecký kapitán Petr Nedvěd.

Litvínov – Liberec 3:6

Třetiny: 0:4, 0:1, 3:1

Muž zápasu: Dušek

Litvínov: Franěk (12. Volke) - Černošek, Kubát - Stříteský, Jareš - Brejčák, Skuhrovec - Kousalík - Trávníček, Lukeš, Heinisch - Ručinský, Hübl, Frolík - Gerhát, Hanzl, Majdan - Jenáček, Kubinčák, Bojer. Trenér: Kýhos.

Liberec: Vošvrda - Čakajík, Trončinský - Hay, Holub -Derner, Kajínek - Pavlů, Ulrych -Kudrna, Bortňák, Nedvěd - Vak, Špaček, Klimenta - Dušek, Urban, Bárta -Vantuch, Krejčík, Kica. Trenér: Kalous.

Branky a nahrávky: 44. Hujsa (Jenáček) - 2. Dušek (Holub, Čakajík), 8. Špaček (Klimenta), 12. Klimenta (Nedvěd), 19. Derner (Urban), 34. Dušek Rozhodčí: Smitka, Lacina - Bryška, Novák. Vyloučení: 5:7. Využití: 3:1. Diváci: 3 842.