Domácí v 53.minutě vedli 3:2. Jenže pak přišla moravská "klička" - Kometa srovnala o necelou minutu později a do rozhodujícího náskoku se dostala díky Gazdovi v 55. minutě. Na to už Krušnohorci lék nenašli…

"Velice vyrovnané utkání. Vedení se překlápělo z jedné strany na druhou, takže to bylo velice vyrovnané, stejně jako byla vyrovnaná utkání v Brně. Čekali jsme dlouhou sérii. Nebojím se říct, že čelíme favoritovi série, čelíme velmi zdatně a jsme samozřejmě připravení čelit i nadále. To, co se dnes stalo, to patří k hokeji a zápasům play off. Nevím, jestli to bylo polevení koncentrace, ale dostali jsme dvě branky ze slotu. Jednou z nízkého slotu osobní souboj a dorážka. Jednou nám po dobruslování chyběl hráč, blbě jsme se zařadili do slotu. Takové věci se stávají. Budeme se z toho muset oklepat, ale věřím tomu, že to zvládneme," řekl litvínovský kouč Karel Mlejnek.

"Bylo to takové nahoru dolů. Hrajeme proti velice kvalitnímu soupeři, který to umí velice dobře dopředu. Měli jsme nějaký plán, ale na začátku se necháme dvakrát vyloučit z přemíry snahy. Je potom těžké čelit jejich tlaku, ale kluci se potom srovnali, hráli jsme dobrou partii. Sedm minut do konce jsme dostali gól v oslabení, ale kluci zase ukázali charakter a vůli. Jsem rád, že za to byli odměněni a že jsme získali první bod," těšilo kouče hostů Jaroslava Modrého.

HC VERVA LITVÍNOV – HC KOMETA BRNO 3:4 (0:0, 2:2, 1:2)

Branky a nahrávky: 21. Kirk (Koblasa, Sukeľ), 29. Zile (D. Kaše), 53. Kirk (Zile, D. Kaše) – 23. Marcinko (Kollár, Pospíšil), 26. Holland (Kučeřík, Marcinko), 54. Flek (Cingel, Zaťovič), 55. Gazda (Okál, Kollár). Rozhodčí: Jaroš, Šindel – Brejcha, Špůr. Vyloučení: 2:5. Využití: 1:1. Střely na branku: 38:37. Diváci: 5 944 (vyprodáno). Stav série: 2:1.

HC VERVA Litvínov: Tomek – Demel, Zile, Baránek, Šalda, D. Zeman, Czuczman, Strejček – Koblasa, Sukeľ, Kirk – O. Kaše, D. Kaše, Hlava – Válek, Jurčík, Kudrna – Havelka, Zygmunt, Maštalířský. Trenéři: Mlejnek, Reichel a Kočí.

HC Kometa Brno: Furch – Gazda, Ďaloga, Holland, Kučeřík, Moro, Kaňák – Kos, Marcinko, Pospíšil – Flek, Cingel, Zaťovič – Moses, Zbořil, Vincour – Kohout, Kollár, Okál. Trenéři: Modrý, Otoupalík a Horáček.