Jenže začátek opět vyšel lépe soupeři. Hned od 2. minuty hrál Litvínov přesilovku, kterou přesnou střelou využil osamocený Balinskis. Pardubičtí vyrovnali v 10. minutě, kdy před brankou úspěšně dorážel Adam Musil.

„Bohužel jsme se nevyvarovali zbytečného faulu na začátku a pustili soupeře do vedení. Jinak si myslím, že jsme zápas měli pod kontrolou. Udrželi jsme se na kotouči a vyhrávali osobní souboje. Tlačili jsme se taky do brány, což se nám v minulých zápasech většinou nedařilo,“ uvedl pardubický trenér Richard Král.

Ve druhé třetině nevyužil sólový nájezd Roman, na druhé straně naopak poslal hosty do vedení Chalupa. Vyrovnal Ondřej Rohlík, který ujel po přihrávce Anděla a spustil brankovou lavinu. Za dalších 43 vteřin se totiž před brankou Patrik Poulíček využil přihrávku od Nakládala. A o chvíli později potom zvýšil David Cienciala na 4:2.

„Šli jsem dvakrát v utkání do vedení, jenže domácí hráli velmi aktivně. Vedli jsme 2:1, ale dá se říct, že za tři střídání už jsme prohrávali. Střídání po vstřeleném či obdrženém gólu jsou vždy důležitá. Nezvládli jsme to a propadli jsme. Ještě nás držel brankář Zajíček, který nám dával šanci na dobrý výsledek. Snaha tam byla, ale soupeř nás v rozhodujících chvílích přetlačil,“ uvedl Vladimír Országh, kouč Litvínova.

Reagovat mohli Zygmunt s Gerhátem, kteří ovšem v brejku brankáře Frodla nepřekonali. Pardubičtí si svůj náskok hlídali, ale žádnou z dalších svých šancí už neproměnili. Ani hosté už ze závěrečného náporu, kdy hráli bez brankáře, nic nevytěžili. Pardubice se po výhře dál drží na třetím místě. 

„Mohli jsme proměnit více šancí, hráli jsme aktivní hokej, a tak i Litvínov mohl využít našich okének. Podle mě jsme zaslouženě vyhráli,“ doplnil trenér Král.

Pardubice - Litvínov 4:2 (1:1, 3:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 10. A. Musil (J. Mikuš, Nakládal), 27. O. Rohlík (Anděl), 28. Poulíček (Nakládal, Blümel), 29. Cienciala (J. Kolář, Říčka) – 3. Balinskis (P. Zdráhal, Estephan), 26. M. Chalupa (P. Straka, O. Baláž). Rozhodčí: Šír, Horák – Pešek, Malý. Vyloučení: 1:1. Využití: 0:1. Střely na branku: 42:25. Diváci: 7 045.

HC Dynamo Pardubice: Frodl – Nakládal, J. Mikuš, Košťálek, D. Robertson, Hrádek, J. Kolář, O. Vála – Paulovič, Poulíček, Blümel – Camara, A. Musil, R. Kousal – Cienciala, O. Roman, Říčka – Koffer, Anděl, O. Rohlík. Trenéři: Král, Havíř a P. Sýkora.

HC VERVA Litvínov: Zajíček – Hrbas, Irving, Balinskis, Stříteský, Demel, D. Zeman, O. Baláž – Jarůšek, Estephan, P. Zdráhal – P. Straka, V. Hübl, M. Chalupa – Kudrna, Latta, P. Svoboda – Zygmunt, Gerhát, L. Stehlík. Trenéři: Országh a V. Sýkora.