„Chci být lepší než minulý ročník," říká přesvědčivě. Předevčírem se potil v teplickém Domu plném pohybu, kde jemu a dalším brankářům „chezy" dával do těla kondiční trenér fotbalistů Teplic Václav Polák, mimochodem profesionální boxer. Pomocí moderního TRX systému, který rozvíjí tělesnou sílu za pomocí funkčních pohybů, do sebe dostával potřebný objem fyzické přípravy.

Byly ty cviky opravdu o něčem jiném, než cvičit v klasické posilovně?
Samozřejmě, TRX je dost specifická věc, posilujete vahou svého těla. Už jsem se s tím párkrát setkal, tak jsem věděl, do čeho jdeme. Ono to na první pohled vypadá, že se člověk moc nenadře, ale posílí se při tom takové svaly, že si pak ještě dva dny nemůže vyčistit zuby. (smích) Jde o to, že když posilujete s činkami biceps nebo děláte dřepy, tak posilujete určitou partii na těle. Tady se prostě posílí svaly, které jinak nemáte šanci nadřít. Musí se to ale dělat správně. Je to spíš o tom jádru těla, jsou to přesně ty svaly, které brankáři potřebují pro koordinaci pohybu a vracení se do pozic. Tohle cvičení je při nás extra přínosné.

Celý rozhovor + další zajímavosti najdete v sobotním vydání Teplického, Mosteckého, Ústeckého nebo Chomutovského deníku!