„Říkal mi Franta Lukeš, že nula je tady v sazebníku za tři tisíce korun. Já skočím nahoru za Kyslíkem (generální manažer Robert Kysela) a požádám o nějakou prémii, aby se to vyrovnalo,“ smál se po zápase s Hradcem, který Verva ovládla 3:0, brankář Michael Petrásek. Který z výkonů, jenž vedl k čistému kontu, byl náročnější?

„Určitě ta nedělní nula s Libercem, kdy jejich hokejisté měli daleko více šancí. Už jsem říkal, že od začátku, od přípravných zápasů se cítím skvěle, moc gólů jsem nedostával, akorát v té Plzni mi to tam napadalo. To jsme se snažili hodit za hlavu a jsem rád, že máme po třech těžkých zápasech šest bodů,“ těší rozjetého brankáře.

V oblacích ale nelétá, ví, že někdy se daří, jindy to může být naopak. „Příště to tam může napadat a skončím v desáté minutě na bidle,“ ví Petrásek, ale zároveň věří, že k tomu nedojde. Co je za jeho pohodou, ze které těží momentálně celý tým? „Cítím se dobře a taky mám v týmu trošku jinou úlohu, že nejsem úplně brankářská dvojka. Mám to rád, byl jsem na to zvyklý z Ústí. S důvěrou jsou pak moje výkony klidnější,“ vysvětluje žlutočerný gólman, který se v dalším zápase opět představí doma. V neděli bude se svými spoluhráči hostit Olomouc. Bude pak muset opět sáhnout do úspor?