Do Litvínova se vrací odchovanec Jakub Petružálek, ten podepsal smlouvu na tři roky s dvouletou opcí. Vrací se i brankář Jaroslav Janus, který s klubem uzavřel kontrakt na jednu sezónu s roční opcí. Novou smlouvu podepsal Juraj Mikúš, který bude v Litvínově působit 3 roky s roční opcí! O hráčských posilách klub informoval na svém facebookovém profilu.

Josef Beránek se narodil 25. října 1969. Syn bývalého dlouholetého hráče Litvínova a úspěšného trenéra Josefa Beránka staršího je litvínovským odchovancem. Pod Krušnými horami také začal svou dlouhou a velmi úspěšnou hráčskou kariéru.
V roce 1991 byl nejproduktivnějším hráčem týmu, který postoupil až do finále nejvyšší soutěže proti Jihlavě. Spolu s Čalounem a Ručinským vytvořil nejúdernější litvínovskou řadu.

Poté zamířil do NHL, kde zasáhl celkem do devíti sezón. Dvakrát v základní části atakoval hranici padesáti bodů. Pod Ivanem Hlinkou si zahrál v Pittsburghu.

Třikrát posílil Vsetín a třikrát s ním získal mistrovský titul.

Velmi úspěšných devět let prožil následně ve Slavii Praha, kde byl v letech 2003 a 2008 kapitánem mistrů České republiky. Zde také získal trenérské zkušenosti po boku Vladimíra Růžičky. Josef Beránek je účastníkem pěti mistrovství světa a získal zlatou medaili na zimních olympijských hrách v Naganu 1998.