Po úvodních dvou vystoupeních ve skupině play out nemohou mít litvínovští extraligoví hokejisté klidné spaní. Po páteční výhře 2:1 v pražském Edenu nad tamní Slavií totiž v neděli podlehli v Mladé Boleslavi 3:4 a středočeský celek se jim v tabulce přiblížil na pouhé tři body. Barážový strašák má stále reálné obrysy. Ve hře je totiž ještě v deseti kolech dohromady 30 bodů.

Litvínov přitom duel proti poslednímu celku tabulky dobře rozehrál, vedl 2:1 a do 45. minuty ještě 3:2. Nadějně rozehraný duel ale do vítězného konce nedotáhl a komplikace je na světě…

„Dost důležitým momentem utkání bylo, že jsme za stavu 2:1 nedokázali proměnit další šance, které jsme měli. Domácí nás potom dostali pod tlak a dokázali proměnit dvojnásobnou přesilovku. My jsme se sice ještě dokázali do vedení dostat, ale nechali jsme se vylučovat a Boleslav toho tlaku dokázala využít. Při hře pěti proti pěti jsme se nedokázali dostatečně prosadit,“ řekl litvínovský trenér Vladimír Jeřábek. Sekundární komplikací bylo zaváhání brankáře Volkeho před rozhodující čtvrtou brankou.

Zatímco v litvínovském táboře panovalo očividně velké zklamání, mladoboleslavští hráči mohli slavit. Pokud by totiž skóre zápasu neotočili, odskočil by jim severočeský HC Verva na devět bodů. To se bohužel nestalo…

„Jsme rádi, že jsme s Litvínovem uhráli všechny tři body. Pro nás byla důležitá proměněná přesilovka pěti proti třem a především jsme během minuty dokázali odpovědět na branku soupeře, což se nám třeba v Karlových Varech nepovedlo. Trochu to i vypadalo, že jsme měli ke konci zápasu více sil než soupeř,“ liboval si trenér vítězů Petr Novák.

HC Verva Litvínov nyní čeká domácí série, už v pátek hostí Karlovy Vary.