Ani ve čtvrtém vzájemném zápase mostečtí druholigoví hokejisté nevyzráli na druhý tým tabulky z Klášterce. Letos se Mostu na Klášterec nedaří a v sobotu se to opět potvrdilo. Domácím nepomohla ani posila s extraligovými zkušenostmi v brance Radek Fiala.

Most šel do vedení už ve třetí minutě díky Szakalovi, jenže hosté kontrovali o minutu později Kajerem. Další branku a vedení přidalii svěřenci kouče Kašťáka ve druhé třetině, to bylo ale naposledy, kdy se proti favoritovi prosadili.

Pak už se trefovali jen hosté, kteří vyrovnali stav utkání Řepíkem a do konce střetnutí pak připadli ještě tři přesné trefy, které jim zajistili plný bodový zisk.

„Dneska se mi to těžko hodnotí. Nemyslím si, že jsme byli horším manšaftem, byl to podle mě docela vyrovnaný zápas. Konci druhé třetiny předcházela naše chyba, která znamenala gól do šatny. To byl podle mě rozhodující moment. V poslední třetině jsme se snažili výsledek zvrátit, ale soupeř přidal čtvrtou branku, odvolali jsme gólmana, ale už to byla taková křeč. Klukům nemůžu nic vytknout, bojovali, ale bylo vidět, že Klášterec má zkušené mužstvo a výsledek si už dokázal pohlídat,“ hodnotil pro klubový web kouč Mostu Kamil Kašťák.

V dalším zápase ve středu 10. února čeká Most výjezd na led jabloneckých Vlků, kde se hraje od 18.00 hodin.

Fakta zápasu:

HC Most - HC Klášterec nad Ohří 2:5 (1:1, 1:2, 0:2)
Branky a asistence: 3. Szakál (Ozolins), 21. Vrtek (Přeučil, Tauš) - 4. Kajer (Suk, Derfler), 25. Řepík (Pražák, Boguský), 40. Stehlík (Řezníček), 57. Řezníček (Kalinovič, Buchal), 58. Kocek
Vyloučení: 10:7 navíc Kuncl (Most) 10. minut. Využití: 1:0.
Rozhodčí: Würtherle - Nepomucký, Sekula. Diváci: 160.
Sestava Mostu: Fiala (Melichar) - Martinka, Mizera, Panuška, Kuncl, Ambrož, Šulc, Martinec - Přeučil, Vrtek, Tauš - Kašťák, Šešina, Nedrda - Salač, Růžek, Havlůj - Eniks, Szakál, Ozolins – Böhm.