Přesně za týden startuje hokejová extraliga a pokud Myšák nastoupí na ledě Mladé Boleslavi, tak bude nejmladším debutantem v elitní soutěži v historii klubu. Tento primát zatím drží legendární Robert Reichel, kterého může Myšák příští pátek překonat o pouhých šest dní.

„Popravdě na to ani moc nemyslím. Samozřejmě by to bylo hezké překonat takovou legendu, ale já se držím zavedeného pořádku, že zítra je další den a ten den mám další cíl,“ vysvětluje Jan Myšák, že jde krůček po krůčku.

Hokejista Robert Reichel.

Robert Reichel dohrál svou parádní kariéru v mateřském Litvínově. Foto: Deník

Litvínovská hokejová legenda Robert Reichel nastoupil poprvé do elitní soutěže hned v úvodním kole 22. září 1987 a bylo to v Jihlavě. Pokyny mu tenkrát ze střídačky udílel trenér Ivan Hlinka.

„My jsme tenkrát na legendárním Horáckém stadionu prohráli 4:5, já jsem odtud odvezl svůj první ligový bod – asistenci. Bylo mi přesně 16 let, 2 měsíce a 27 dní. Před zápasem se mi strašně třásla kolena, ale na ledě to hned přešlo. Pomalu jsem se v lize rozkoukával. Potkával jsem řadu hvězd: z českých i slovenských klubů, z různých generací,“ takhle Robert Reichel popisuje svůj první ligový zápas za Litvínov v knize Kapitán zlaté generace.