Myšák senior je lékařem hokejového Litvínova a bývalým litvínovským zastupitelem, talentovaný šestnáctiletý Jan Myšák je jeho synem a kometou, která dnes při svém debutu v elitní soutěži o šest dní překonala legendárního Roberta Reichela.

Kdy jste začal tušit, že syn je hokejový talent?
Nejsem bohužel hokejově zdatný, ale v Litvínově je hokejových odborníků dostatek a syn měl štěstí na hokejové trenéry ať už na pana Noska nebo Skuhrovce či Jindřicha Kotrlu. To jsou trenéři, kteří mu dokázali vždycky nějaký nový kousek dát. Navíc má i svou povahu, která mu pomáhá – je to takový kamarádský, přátelský buldok. To si myslím, že mu hrozně pomáhá. Navíc je typ, který se nesesype z negativ a není na hrušce z pozitiv (úsměv).

Takže syna asi nemusíte držet nějak zkrátka a říkat mu, aby třeba nebláznil?
Absolutně ne. Kluk to má v hlavě nějakým způsobem srovnané a ví, co chce. Teď se mu hromadilo hodně nabídek z mládežnických juniorek z Ameriky přes studijní cesty a tak dále. Je tam i jeho brácha, který tam chce absolvovat univerzitu. Jenže Honza má jasno, on chce prostě hrát extraligu a vysnil si, že si zahraje s Lukešem a Hüblem. Za tímhle cílem si jde a teď v přátelácích se mu to už povedlo. Doufejme, že se mu podaří vyskočit i v extralize.