Je teprve druhým zástupce země javorového listu, který dres litvínovského celku oblékne. Prvním byl Lloyd Pelletier, který v Litvínově působil v sezoně 1992/93.

Do klubu z města pod úpatím Krušných hor zamířil v červenci proto, že se v zámoří setkal v jednom juniorském týmu se synem trenéra Darka Stránského Martinem. S ním si povídali o českém hokeji. Nakonec slovo dalo slovo a Martin zavolal otci, že by Josh měl zájem zkusit Evropu. 
„Už v Kanadě mi totiž říkali, že můj styl je hodně podobný evropskému, takže bych to měl právě tam v budoucnu zkusit,“ řekl Deníku mladý útočník. 

V uplynulé sezoně se proto vydal na krátkou dobu do Německa, kde za Straubing Tigers odehrál šest zápasů v základní skupině a jeden v play off.  Věděl ale, že u sousedů se hraje daleko lepší hokej, a tak zatoužil po české extralize. Jeho jedinou možnou volbou byl Litvínov.  Věděl, že Verva získala před dvěma lety titul, že vychovala celou řadu hráčů pro NHL. Ví, co se od něj v Litvínově čeká.  

Most (v zeleném) padl v Olomouci 3:5.
Most na úvod třetího ročníku Superligy malého fotbalu padl v Olomouci

„Když jsem poprvé přišel na setkání s vedením klubu, tak se mi zeptali, jestli vím, proč mě sem vzali. Z legrace mi bylo řečeno, že se ode mě čeká, že dám třicet gólů. Tak jsem odpověděl, že to vím a že jsem na to připravený,“ doplňuje s úsměvem. A jak vidí sezonu 2017/18 v žluto – černém dresu? 

„Vidím, že Litvínov má pro novou sezonu dobře poskládaný tým. Je v něm spousta talentovaných kluků. Cítím, že mužstvo má sílu, takže věřím, že se nám bude dařit,“ uzavře Nicholls.

Josh Nicholls je rodákem z Richmondu v Britské Kolumbii. V roce 2010 byl draftován klubem Toronto Maple Leafs v 7. Kole, jako 182. hráč. V zámoří hrál Western Hockey League za Saskatoon Blades, American Hockey League za Hartford Wolf Pack, Eastern Coast Hockey League za Greenville Road Warriors a Colorado Eagles. V loňské sezoně krátce působil v německé DEL, kde hrál za již zmiňovaný Straubing Tigers. V přípravných zápasech HC Verva Litvínov se prezentoval čtyřmi góly a třemi asistencemi v devíti zápasech.