Jediný bod urvali a dva góly vstřelili hokejisté Litvínova v úvodních dvou kolech nového ročníku extraligy. To, co trápilo Krušnohorce už v přípravě – chabá produktivita a nespolehlivá obrana – je teď sráží i v mistrovských zápasech. Snad se nezačíná naplňovat proroctví kouče Petra Rosola o tom, že Litvínov bude mít co dělat, aby se dostal aspoň do předkola play off.

„Naši hru musíme změnit a vrátit se k poctivé práci," bouchl do stolu Rosolův kolega Vladimír Jeřábek.

Jen co se litvínovský lodivod vzpamatoval ze zahajovacího utkání se Zlínem, ve kterém Verva přišla o vítězství v závěru a pak nezvládla ani nájezdy, musel Jeřábek zkousnout úterní debakl 0:5 od Pardubic. „Přijeli jsme do Pardubic perfektně bránit a následně vyrážet do rychlých protiútoků. Vše ale bylo obráceně. My jsme propadali v útočném pásmu a Pardubice vyrážely do brejků," kroutil nechápavě hlavou Jeřábek, který opět nenapsal na soupisku žádného juniora a v útoku tak musel točit jen jedenáct hráčů. Kvůli zranění totiž nehrál Martin Ručinský. „Soupeři jsme se sice dokázali vyrovnat i co se týče šancí, ale rozhodující fáze je od nás nedůrazná," vyčítal kouč.

Hodně zklamaný byl litvínovský brankář Pavel Francouz, který druhou polovinu zápasu sledoval jen ze střídačky, když po čtvrtém gólu přenechal své místo v brankovišti veteránovi Petru Fraňkovi. „Podle výsledku to vypadá na jednoznačný zápas, ale i my jsme měli šance. Nám to tam bohužel nepadá, zatímco do naší branky ano. To hovoří za všechno," povzdechl si Francouz, jehož tým je s jedním bodem na předposledním místě. Změnit to Krušnohorci můžou v pátek v domácím derby s libereckými Tygry.

Premiérového vítězství v sezoně se naopak dočkali v Pardubicích. „Výrazně nás podržel brankář Martin Růžička. Výsledek moc neodpovídá průběhu utkání, i Litvínov si připravil řadu šancí," uznal pro ČTK kouč domácích Pardubic Zdeněk Venera.