Za Piráty dorazil do Mostu nabitý kotel fanoušků, který po první třetině viděl svůj tým ve vedení 1:1. Lvi dokázali srovnat v prostřední periodě šikovným Berčíkem, který nedávno přišel z ústeckého Slovanu, ale Chomutov si vzal vedení o gól ještě do konce třetiny zpět díky Tůmovi. I na to Most odpověděl v závěrečné dvacetiminutovce a ve 45. minutě srovnal váhy Urbánek. Definitivní rozuzlení přinesla v 55. minutě přesilovka hostů, na jejímž konci skóroval zkušený Viktor Hübl a v samém závěru, kdy Most už hrál vabank bez gólmana, pečetil do prázdné Eret.

Litvínovský brankář Šimon Zajíček.
Gólman Zajíček si doskákal pro pozvánku do repre. Verva tam má tři hráče

"Věděli jsme, že přijel velký favorit a myslím si, že jsme na to bylo dobře připraveni. Škoda na konci zápasu jsme dostali branku a měli jsme k dispozici trestné střílení. Které si myslím, že gólman soupeře chytil se štěstím, ale chytil, takže pro nás to dopadlo víceméně špatně," viděl mostecký trenér Vladimír Kýhos. Sílu Mostu uznali i Piráti.

"Od druhé třetiny, kdy nám rozhodčí neuznal gól, tak jsme úplně přestali hrát. Dělali jsme zbytečné chyby dozadu a díky tomu, že Říša (Běhula) podal vynikající výkon tak nás držel pořád ve hře. Domácí mohli dát dva tři góly a bylo by po zápase. Ve třetí třetině jsem si to už pohlídali. Výborné přesilovky, které jsme sehráli celkem slušně a trošku šťastně jsme vyhráli," řekl chomutovský Petr Martínek.

Marek Kašša a Jakub Klokan se svými stříbrnými úspěchy.
Kašša má první velkou medaili v Super Stars Most! Veze stříbro z Grand Prix A

Mostečtí Lvi – Piráti Chomutov 2:4 (0:1, 1:1, 1:2)

Branky a nahrávky: 34. Berčík (Řehoř), 45. Urbánek (Šimeček, Berčík) – 17. Zajíček (Hübl), 39. M. Tůma (Lukeš, Hübl), 55. Hübl (M. Tůma, Kadeřávek), 59. Eret (J. Svoboda, Běhula). Rozhodčí: Kosnar – Rubáš, Tvrdík. Vyloučení: 6:2. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 572.

Mostečtí Lvi: Hosnedl (Kovařík) – Urbánek, Havlůj, Šoustek, Nedrda, Steinocher, T. Urban II, Hoffmann – Písařík, Šimeček, Berčík – Jindra, Kýhos, J. Procházka – Mical, Řehoř, Böhm – V. Král. Trenér: Vladimír Kýhos.

Piráti Chomutov: Běhula (Altrichter) – Kadeřávek, Březák, Eliáš, Ulrych, Záruba, Havel, Váchal, Seemann – Lukeš, Hübl, Zajíček – J. Svoboda, Eret, M. Tůma – Kostourek, T. Svoboda, Stehlík – Mála, Koblížek, Chrpa. Trenér: Martin Pešout.