V utkání hraném v tréninkovém tempu drželi Predátoři krok s domácími hráči až do poloviny utkání. V té době prohrávali jen dvoubrankovým rozdílem a drželi se na dostřel. Pak domácí i díky nedisciplinovanosti hostů spustili brankovou smršť a během deseti minut vstřelili dalších pět branek.

V závěrečné dvacetiminutovce se pomyslný brankostroj Mostu utlumil. Domácí sice vstřelili další dva góly na magickou desítku, ale nedosáhli. Hosté se čestného úspěchu dočkali až v úplném závěru utkání a dali výsledku konečnou podobu. Domácí hokejisté si připsali poměrně lehký bodový zisk a udrželi druhé místo v tabulce západní skupiny.

Úvod utkání se hrál ve znamení oboustranně opatrné hry, domácí hokejisté sice měli častěji puk ve své moci, k vážnější šanci se ale dostali až ve čtvrté minutě. Po přihrávce od Bízy vystřelil Vladislav Vrtek z ostrého úhlu a našel přesně škvírku mezi levým betonem gólmana Holeše a pravou tyčkou.
Po první brance tlak Mostu pokračoval a na brankáře Predátorů se valil jeden útok za druhým. Hosté se bránili i za cenu nedovolených zákroků a v 7. minutě nabídli domácím přesilovku 5 na 3. V početní výhodě napřáhl na modré Lukáš Martinec a prostřelil vše. Tlak Mostu pokračoval i po druhé brance, ale přesnost a důraz se trochu vytratily.

V 10. minutě Šafaříkovu střelu zablokovali zadáci hostů, od modré zahrozil Martinec a z brejku neuspěl ani Přeučil. Hosté vychládajícího domácího brankáře vážněji ohrozili až po dvanácti minutách hry, o první úspěch Šelem se neúspěšně pokusil Šulc. Další velkou šanci České Lípy měl v 17. minutě Baburins, ale před Brzobohatým nezacílil přesně.

V úvodu druhého dějství Most opět několikrát zahrozil, pozornost Holeše vyzkoušel Tauš, po něm pak dvojice domácích útočníků Nedrda a Divíšek. V přesilovce na druhé straně pozornost mosteckého brankáře vyzkoušel Cafourek.

Ve 28. minutě Bíza krásně obešel Dostála, ale v rozhodujícím momentě nezamířil mezi tyče. O mnohem lépe zacílil o dvě minuty později Vladislav Vrtek, který v přesilovce vymetl pavučinku z horního rohu Holešovy svatyně. V následujících minutách se domácí hokejisté změnili v lovce a likvidovali Predátory dalšími přesnými zásahy.

Ve 34. minutě Ivo Prorok tvrdou a přesnou střelou z kruhu využil přesilovku 4 na 3 a vyhnal Holeše z branky. O minutu později v další početní výhodě využil přihrávku od Maxi Zdeněk Tauš a lehkou dorážkou do odkrytého prostoru branky vystřídaného gólmana Beneše zvýšil již na 5:0. V téže minutě se před brankou České Lípy prosadil Vítězslav Nedrda a i další nedovolený zákrok Šelem byl potrestán.

Po šesté brance si domácí vybrali na chvilku oddechový čas a nechali vyniknout také gólmana Brzobohatého. Ten musel během krátkého času likvidovat střely z hole Dostála, Adámka a pokus Nekvindy. Závěr prostředního dějství opět patřil domácím a dorážce Kunclovy střely Markem Šafaříkem.
Na třetí třetinu se do branky hostů vrátil opět Michal Holeš, kterého ihned prověřil Tauš. Brzobohatého zase ohrozila dvojice Jakeš - Nekvinda. Ve 44. minutě postupovala hned čtveřice domácích hráčů na jediného beka Predátorů, slibnou příležitost ale Mostečtí totálně pokazili.

Ve 48. minutě měl tutovku na hokejce Jakeš, jeho střela se odrazila od lapačky mosteckého gólmana mimo tyče. O dvě minuty později se v sólu neprosadil Vrtek a ani Böhm z brejku Holeše nepřekonal. Branky tak padaly až v závěru třetího dějství.

Pět minut před závěrečnou sirénou využil další početní výhodu Jakub Maxa, který přetavil přihrávku od Havlůje v osmou branku Mostu. V téže minutě vyslal domácí Kuncl do sóla Jakuba Luštince a domácí útočník z brejku nezaváhal.

Desátou branku měl na hokejce Vrtek, ale svou akci chtěl na konci ještě vyšperkovat a místo střely ještě přihrával na dojíždějícího Tauše. Střelu domácího kapitána Holeš již našel ve své lapačce.

I hosté se nakonec dočkali alespoň čestného úspěchu, ten vstřelil z přesilovkového závaru v předposlední minutě utkání Jiří Jakeš.