„Bodově se mi sice daří, ale dalších neproměněných šancí je také dost. Asi ale můžu říct za všechny, že s aktuálním umístěním jsme spokojení,“ řekl šestadvacetiletý Pavel Smolka v rozhovoru pro Týdeník Mostecko.

Dlouhou dobu to vypadalo, že v Mostě budou dva hokejové kluby. Jak jste situaci okolo mosteckého hokeje prožíval?
Já osobně jsem situaci nijak výrazně neprožíval. Občas jsem se něco dočetl, ale dokonalý přehled o dění kolem klubu jsem neměl.

Vůbec poprvé v kariéře hrajete druhou ligu, jakou kvalitu má?
Sám jsem vůbec nevěděl, co mě čeká. Nikdy v minulosti jsem žádný druholigový zápas neviděl. Ale za sebe musím říct, že mě úroveň hokeje docela překvapila. Myslím si, že pro juniory je to ideální příležitost k seznámení se s dospělým hokejem. V soutěži se pohybuje dost kvalitních a zkušených hráčů, kteří té úrovni hodně přidávají.

Most nastupuje ve skupině Sever. V ostatních týmech narážíte na bývalé spoluhráče, že?
Je to tak. Za svou kariéru jsem poznal mnoho kluků z různých částí republiky, proto se stává poměrně často, že narazím na nějakého bývalého spoluhráče, ať už z různých mládežnických výběrů nebo seniorských týmů.

Momentálně je Most na druhé pozici za Sokolovem. Jak jste spokojený s umístěním týmu?
Myslím si, že můžu říci za všechny, že s aktuálním umístěním jsme spokojení. Každopádně sezóna je ještě dlouhá a je nesmysl se uspokojit s dosavadním průběhem, který nám poměrně vyšel. Musíme pracovat dál, vyhrávat a získávat další body do tabulky.

Kádr povětšinou tvoří odchovanci klubu a bývalí hráči Mostu. Jaká je nálada v kabině?
Nálada je dobrá. Předpokládám, že se chce v kabině každý hokejem bavit a možná i proto jsou výsledky takové, jaké jsou. Hraje se lépe, když nás hokej baví.

Odehrál jste šest zápasů a zaznamenal devatenáct bodů. Jste sám se sebou spokojený?
Upřímně si myslím, že těch bodů mohlo být mnohem víc, protože šancí a tyček jsme měli mnoho. Je to pochopitelně zásluha celé lajny, která boduje a ty šance vytváří. Teď to tam padalo mně, příště to může být někdo jiný. Důležité je, abychom byli produktivní i v dalším průběhu sezony.

První tři místa kanadského bodování skupin Sever a Střed patří mosteckým hráčům. Je vaší největší zbraní právě útok?
Určitě ano. Máme dost kluků, kteří jsou silní na kotouči a umí dát gól nebo šanci připravit pro ostatní. Teď se to zatím potvrzuje.

Jaké jsou vaše osobní a týmové cíle pro probíhající sezonu?
Já osobně žádné cíle nemám. Chci ve zdraví odehrát sezonu a hokejem se bavit. To je pro mě asi to nejdůležitější. A co se týče týmových cílů, tak se určitě budeme snažit dělat dobrou reklamu mosteckému klubu a bavit lidi, kteří si najdou cestu do místní arény na naše zápasy.

Když jsme u fanoušků jak jste spokojený s podporou?
Můžu to porovnat s prvoligovou návštěvností. Nyní chodí poměrně více lidí. Snad to fanouškům vydrží a svými výsledky si získáme i nějaké další příznivce. A nesmím zapomenout na fanoušky, kteří absolvují výjezdy na venkovní zápasy. Těm také patří velké díky.

Postup z druhé ligy do Chance Ligy je poměrně hodně náročný. Pomýšlíte v klubu na tuto metu?
Vůbec jsem nad tím nepřemýšlel a ani ze strany vedení jsem zatím nezaznamenal takové ambice.

Jan Prošek