Domácí Vlci šli rychle do vedení Češkovo brankou, Most dokázal odpovědět ve 13. minutě přesilovkovým gólem Havlůje.

Vlci však ještě do konce třetiny strhli vedení na svou stranu zásluhou Stehna. Most ve druhé třetině otočil zápas brankami Přeučila a Vrtka. Vyrovnávací branku vstřelil ve 3. třetině Pohl, ale mostečtí borci dokázali Havlůjem bleskově odpovědět.

Definitivní bodovou pojistku přidal osm minut před koncem Šešina. Most si tak odvezl z Jablonce po zásluze 3 body. Most se po výhře posunul s 21 body na pátou příčku desetičlenné tabulky II. ligy – západ. Jablonec zůstal předposlední.

„ Hra se zlepšuje, ale střílíme nedůrazně a na využití přesilovek musíme stále pracovat,“ zhodnotil své svěřence trenér HC Vlci Jablonec nad Nisou Tomáš Hamara.

„První třetina nám příliš nevyšla, určitě to ovlivnil rychle inkasovaný gól. Od druhé třetiny si ale myslím, že jsme byli lepším týmem a domácí jsme přehrávali. Projevilo se, že máme zkušenější mužstvo než Jablonec, čehož jsme dokázali využít, otočit zápas a následně si pohlídat jeho další vývoj,“ viděl hostující trenér Kamil Kašťák.

Fakta zápasu:
Branky + asistence: 1. Češka (Kotrba, Tondr), 18. Stehno (T.Kadeřábek), 45. Pohl (Tondr) - 13. Havlůj (Martínek, Kuncl), 27. Přeučil (Řezníček), 31. Vrtek (Řezníček), 47. Havlůj (Růžek), 52. Šešina (Kuncl). Rozhodčí: Smitka - Krejsa, Ledinský.

(ryb, jan)