HC Olomouc – TJ Baník Most 2:3 (0:2, 2:1, 0:0)

Domácí sice začali očekávaným tlakem, ale Severočeši udeřili ze dvou přečíslení. Nejprve Šinkovič po přihrávce Jakuba Bauera puk usměrňoval do prázdné a poté Žigárdyho z úhlu prostřelil Havlůj.

S olomouckým favoritem tento vývoj viditelně otřásl a v domácí hře vázla souhra. Mora se do zápasu dostala v přesilovkách. Když Kříž vymetl šibenici a Ministr po kombinaci vyrovnal, zdálo se, že Hanáci zápas otočí.

Jenže gólman Žigárdy puk vyrazil jen před sebe a pohotový Budinský znovu hosty poslal do vedení. „Po dvou domácích gólech jsme soupeře hned knockautovali. Pak nás navíc podržel Horčička,“ pochvaloval si mostecký kouč Jan Neliba.

Mora hosty přitlačila do obrany a ve třetí třetině se snažila vyrovnat.

Most ale hrozil z nebezpečných brejků a po faulu na Šinkoviče mohl z trestného střílení rozhodnout Martínek. Zkušený bek ale ani netrefil branku.

Hanáci se i přes výraznou převahu a poměr střel v poslední dvacetiminutovce 18:2 vyrovnání nedočkali. „Nebyli jsme tak důrazní. Hosty podržel gólman Horčička, který nám v důležitých situacích nedal šanci k dorážkám,“ posteskl si olomoucký kouč Petr Fiala.

Ve druhém kole, v sobotu, čeká na mostecké borce tým SK Horácká Slavia Třebíč.