„Před začátkem sezony jsme určitě takový výsledek nečekali. Kluci neměli za sebou dobré sezony a proto jsme za výsledek moc rádi. Loňská devítka ročníku 2008, se kterou jsme základní skupinu také vyhráli a bojovali o extraligu, měla určitě lepší individuality, které jsme letos museli nahradit týmovým výkonem, disciplínou a bojovností,“ popisuje hlavní trenér mladých Lvů Lubomír Jandera.

Tabulka s mosteckými vítězi.Tabulka s mosteckými vítězi.Zdroj: Mostečtí Lvi

„Ve skupině jsme měli negativní bilanci se Sokolovem, který nás zejména hned druhý mistrovský zápas úplně přejel a to jak herně, tak výsledkově. Naopak s Třemošnou jsme prohráli až v závěrečném zápase po předešlých čtyřech vítězství. Po začátku soutěže, kdy jsme byli v popředí tabulky, jsme zvládli druhé kolo a dostali se na první místo. Když kluci viděli, že netrénujeme zbytečně a plní pokyny, udrželi nastolený trend a první místo jsme vydřeli,“ těšilo Janderu.

Teď je před natěšenými Mostečany odměna v podobě šesti zápasů se soupeři z Ústí, Litoměřic a Slaného. Zase pořádně v tréninku šlápli do pedálů.

5. semifinále 2014/2015: Litvínov - Brno. Martin Ručinský na brankové čáře zachraňuje před Petrem Tonem. I to byl jeden ze zásadních momentů infarktového semifinále.
Vzpomínáte? Semifinále Litvínov - Brno před devíti lety bavilo i napínalo nervy

„Už minulý týden jsme hodně trénovali, teď to jen vyladit a uvidíme. S Ústím a Litoměřicemi jsme odehráli přípravná utkání. Sílu Slaného poznáme na ledě,“ poukázal kouč. Týmy se ve skupině utkají dvoukolově a po šesti utkáních bude slavit vítěz nadstavby. Jde tak o každý získaný bod!

„Kluci si za výsledky v sezoně tuto nadstavbu zaslouží, zároveň si však na sebe upletli bič, protože když nepodáme minimálně náš stoprocentní výkon, tak neuspějeme ani v jednom zápase. Budeme bojovat a neprodáme svoji kůži lacino,“ burcuje svěřence Lubomír Jandera.

Boj o extraligu, program zápasů:

1. kolo, 15. března od 16.00: Mostečtí Lvi – Slovan Ústí n. L.

2. kolo, 17. března od 16.45: Stadion Litoměřice – Mostečtí Lvi

3. kolo, 22. března od 16.00: Mostečtí Lvi – Lev Slaný

4. kolo, 24. března od 12.00: Slovan Ústí n. L. - Mostečtí Lvi

5. kolo, 29. března od 16.00: Mostečtí Lvi – Stadion Litoměřice

6. kolo, 31. března od 16.30: Lev Slaný – Mostečtí Lvi