Svižné utkání viděli diváci v úterý v brněnské DRFG Areně. Hned ve třetí minutě poslal do vedení hosty Jiří Gula, který v přesilovce využil přihrávky Richarda Nejezchleba a před Karlem Vejmelkou po střele a následné dorážce skóroval.

To bylo však ze strany hostů vše. Poté už na ledě úřadovala Kometa. Hned v páté minutě stihl odčinit své předchozí vyloučení bek Jan Štencel ranou od modré čáry. Ještě v první třetině začalo představení brněnského útočníka Martina Dočekala, který tečoval nahození Jan Káni. Pobídku svého kolegy z útoku využil Dočekal hned zkraje druhé třetiny přesnou střelou do horního růžku branky Tomáše Halásze.

Káňa si pak ještě otevřel gólový účet v sezoně, když chytře tečoval střelu Petera Tršky. Domácí při povzbuzování fandů nepřestávali. Hned v úvodu třetí třetiny se Kometě podařil husarský kousek. V oslabení vstřelila dvě branky. Nejprve Leoš Čermák a pak Martin Erat. Na zkušené forvardy ještě dvě minuty před koncem zápasu z přesilovky přesnou prudkou střelou Ondřej Němec.

HC Kometa Brno - HC Verva Litvínov 7:1 (2:1, 2:0, 3:0)

Branky a nahrávky:5. Štencel (Haščák), 11. Dočekal (J. Káňa II), 30. Dočekal (J. Káňa II, F. Král), 36. J. Káňa II (Trška, L. Čermák), 41. L. Čermák (Dočekal), 42. M. Erat (Trška, J. Hruška), 58. O Němec (M. Erat, M. Kvapil) - 3. Gula (Nejezchleb). Rozhodčí: Hodek, Horák - Lhotský, Zíka. Vyloučení: 4:5, navíc R. Hanzl (Litvínov) 10 min. Využití: 2:1. V oslabení: 2:0. Diváci: 7 422.

Kometa: Vejmelka - O. Němec, Štencel, Kováčik, Guláši, Trška, Malec, F. Král - M. Erat, Nečas, M. Kvapil - Haščák, V. Němec, Zaťovič - Dočekal, L. Čermák, J. Káňa II - Vondráček, J. Hruška, Dymáček - Gajarský. Trenéři: L. Zábranský st., Pokorný, Pešout a Haken.

Litvínov: Halász - Gula, Kubát, F. Pavlík, Z. Sklenička, T. Pavelka, Sörvik - Nejezchleb, V. Hübl, Lukeš - Martynek, R. Hanzl, J. Černý - M. Hořava, K. Reichel, Gerhát - Jurčík, M. Hanzl, T. Doležal. Trenéři: Rulík, D. Stránský a Šlégr.