Třetí čtvrtfinálovou bitvu s Karlovými Vary rozhodl v deváté sérii samostatných nájezdů Černý. Litvínov zvítězil po třech hodinách 3:2 a dnes může misky vah srovnat.

Domácí hnáni vyprodanými ochozy začali zhurta a už po sedmnácti vteřinách explodoval stadion radostí po gólu Jánského. „Už dlouho jsem nedal gól a teď doma jsem to chtěl prolomit. Nečekal jsem ale, že to bude tak rychlé,“ pousmál se.

Západočeši našli rychlou odpověď – v 6. minutě při přečíslení prostřelil gólmana Fraňka, který se do brankoviště vrátil po jednozápasové absenci, bek Grof. „Je nám jedno, kdo chytá. Litvínov má oba brankáře skvělé a mi chceme každého překonat,“ řekl kapitán Varů Václav Skuhravý.

První třetina byla opět plná šarvátek, po přestávce se ale oba tábory uklidnily a trest sklidil ve druhém dějství jen jeden hráč na každé straně. A Litvínov svoji přesilovku využil, když se ve 27. minutě prosadil Kubinčák. Tentokrát byl kontr hostí ještě rychlejší než v prvním případě. Po 38 vteřinách smazal ztrátu Prošek.

V 58. minutě dostali Severočeši příležitost hrát přesilovku 5 na 3 bez tří vteřin dvě minuty. Mensator ale svými zázračnými zákroky svoji svatyni snad zaklel. Pomohla mu i tyč, kterou nastřelil Reichel.

V prodloužení měli na vrch hosté. V tom naopak čaroval Franěk, který vychytal gólovky Kumstáta i Skuhravého.

Dramatickou podívanou nabídly i samostatné nájezdy. Při nich skórovalo pět hráčů a ten vítězný gól měl na svědomí v deváté sérii litvínovký útočník Černý.

„Zápas rozhodla disciplína a nasazení. Druhým klíčovým bodem byl vynikající Petr Franěk, který se po zranění vrátil do branky. Už v Karlových Varech jsme věděli, že na ně máme, ale nechali jsme se vyprovokovat, byli jsme vylučováni a pak se dá těžko vyhrávat. Teď jsme se soustředili jen na sebe a myslím si, že jsme byli lepší týmem. Musíme se koncentrovat na další zápas,“ řekl litvínovský obránce Jiří Šlégr.

„Nájezdy jsou loterie a já jsme měl hodně štěstí. Devátá série byla náročná, bylo to hodně o psychice, bylo únavné pendlovat mezi střídačkou a brankou. Kdybych se měl vrátit k zápasu, tak rozhodnout jsme mohli ve třetí třetině, kdy jsme hráli přesilovku 5 na 3. Pak jsem jenom doufal, že se nám to nevymstí,“ řekl litvínovský gólman Petr Franěk.

„Oba brankáři výborně zachytali a bohužel při domácích stálo více štěstí. Možná, že si ho zasloužili, protože během hry i trestných střílení trefili celkem čtyři tyčky,“ míní Lukáš Mensator.

Zkušený Josef Řezníček byl hodně naštvaný. „Nájezdy byly hodně špatný. Jel jsem tři a dva jsem neproměnil, nejsem spokojený. Vystřídalo se nás několik, ale celkově se na nás lepila smůla. Dvakrát jsme dotahovali, domácí trefili několikrát tyč a v nájezdech už byla jen otázka času, jestli se něco někomu povede.“