„Beru to jakou novou výzvu. Bude to těžké, ale těším se tam. Chci ukázat, co ve mně je, co jsem se v Litvínově naučil,“ nechal se slyšet šikovný útočník v rozhovoru pro klubový web Vervy.

S myšlenkou vydat se do Kanady si pohrával už před nedávným mistrovstvím světa juniorů, kde se ukázal ve skvělém světle. „Už před mistrovstvím jsem o tom přemýšlel, během něj jsem se bavil s lidmi okolo klubu a dospěl jsem k tomu, že je lepší odejít,“ svěřil se Myšák, který se na šampionátu trefil proti Rusku. „Byl to po pocitové stránce jeden z nejhezčích gólů. Ta fanouškovská kulisa byla výjimečná, nic takové jsem nikdy nezažil. Byl to zatím největší hokejový zážitek.“

V Severní Americe nebude Myšák úplně sám. Jeho starší bratr Josef se totiž nedávno uspal univerzitnímu týmu Niagara University a sourozenci tak budou od sebe jen půlhodiny autem. „On už tam má řidičák, takže se budeme moc vídat, kdy budeme chtít. Budeme spolu víc než doposud, kdy přijel jen na Vánoce,“ těší se Jan Myšák.

Talentovaný mladík by měl být podle prognóz v letošním draftu NHL hodně vysoko. „Na draft se těším. Nějaké odhady jsou, ale nikdo neví, kde bude. Rád bych, aby to dopadlo co nejlíp,“ přeje si skromný sympaťák.

Mateřský Litvínov, který ho vychoval pro světový hokej, navždy zůstane v jeho srdci. „Je to pro mě strašně velká pocta, že jsem mohl nastoupit v extralize jako nejmladší hráč v historii Litvínova. Na Litvínov budu vzpomínat jenom v dobrém, nic špatného jsem tady nezažil. Tady jsem doma a vždycky budu.“