Rodák z Domažlic žije už několik let v Litvínově, v tomto ročníku ho kouč Karel Mlejnek při zranění kapitána Matúše Sukeľa povýšil do základní sestavy „chemiků". Chytil se, v patnácti ligových duelech nasbíral pět kanadských bodů. Do sestavy českého národního týmu mu opět pomohlo zranění, souboj s Kanadou odehrál díky absenci Robina Sapouška. „Přišel mi trošku nervózní před zápasem, ale odeznělo to. Věřím, že když bude hrát, co umí, našemu týmu pomůže," věří svému bratrovi Martin Maštalířský.

Známého hokejového komentátora určitě není potřeba představovat...
KVÍZ: Záruba, Polák, Bosák a další. Poznáte legendární televizní sporťáky?

Infarktový duel s reprezentanty země javorového listu sledoval v klidu na gauči. Emoce prý najevo příliš najevo nedává, jen leží a bedlivě se dívá. „Podle mě to bylo od Matěje na první zápas na MS dobré. Kluci zvládli začátek, vypadalo to dobře. Přál jsem si, aby to udrželi a pokračovali v tom, co hráli. Jak pak přišla druhé třetina, tak jsem se začal o výsledek bát. Ale věřil jsem, že tu převahu Kanady ubrání."

Ve čtvrtek Česko čeká souboj o postup do finále se Švédskem, Maštalířský by měl být opět v základní sestavě. „Věřím, že se mu a jeho spoluhráčům podaří medaili uhrát. Ten začátek na světovém šampionátu nebyl růžový, na mysli mám porážku se Slovenskem, ale pak to šlo nahoru," je spokojený Matějův bratr.

Jakub Štancl se raduje po vítězném gólu do sítě Kanady ve čtvrtfinále mistrovství světa hráčů do 20 let
Antoš se v televizi vysmál Slovákům, ti nechápou. Kritika přišla i od kolegyně

On sám hokej už nehraje, ale zůstal u něho jako rozhodčí. Svého bráchu maximálně podporuje a také hecuje. „Začal jsem s hecováním ale až poslední roky, kdy začaly být jeho výkony vyrovnanější. Jinak ale od malička má velkou chuť hrát. Vždy patřil mezi ty nejlepší ve své kategorii. V poslední době udělal velký pokrok. Popravdě si ještě pořádně neuvědomuji, že to dotáhl až na mistrovství světa. Každopádně jsem ale na něj hrdý."

Matěj Maštalířský je prý dříč. Za své úspěchy podle bratra Martina vděčí poctivé práci. „On na sobě fakt makal, zaslouží si to, že je tam, kde je. Pokud bude pokračovat v tom, co dělá, když na sobě bude makat víc a víc, tak věřím, že si splní svůj sen."